Pomoc pro děti ohrožené domácím násilím

Aktuálně

11. září 2019

 TERIBEAR 2019

9. záží 2019

TERIBEAR HÝBE PRAHOU

Nadace Terezy Maxové dětem, jeden z našich hlavních donorů, slaví 5 let. K oslavám se můžeme přidat všichni a jak jinak, než charitativním během. Čím víc uběhneme, tím větší podpory se dostane všem, kteří pomáhají k #detstvibeznasili.

5. září 2019

LIŠKY PRO LOCIKU

Tento liščí design speciálně pro nás vytvořila firma Splanch. Koupí každého kusu právě přispíváte 30% na podporu #detstvibeznasili. Děkujeme!

7. srpna 2019

Centrum LOCIKA vypisuje výběrová řízení na pozice Odborný ředitel/ka a Zástupce ředitele pro expanzi

 

Zástupce ředitele pro expanzi

Nehledáme experta na psychologii, ale na budování funkční sítě poboček. Budoucí kolega bude zodpovědný za fungující síť center DĚTSTVÍ BEZ NÁSILÍ, poskytujících služby rodinám ohroženým domácím násilím.

Odborný ředitel/ka

Co nabízíme, že budete u toho! Budete pomáhat rozvíjet nový typ služeb, který mění osudy dětí k lepšímu.

Své životopisy a dopisy můžete posílat do 25. 8. 2019 na emailovou adresu lenkak@centrumlocika.cz

29. července 2019

LOCIKA vypisuje nové termíny školení akreditovaných kurzů - PRÁCE S CELÝM RODINNÝM SYSTÉMEM OHROŽENÝM DOMÁCÍM NÁSILÍM

Akreditované kurzy slouží pro odbornou veřejnost a pokrývají celou řadu zásadních témat z oblasti domácího násilí násilí v blízkých vztazích. Chcete se dozvědět, jak pracujeme v LOCICE s tímto tématem my a jak pomáháme rodinám s dětmi? Neváhejte a přihlašte se, místa se rychle plní.

Pro více informací o kurzu se podívejte na naše stránky ŠKOLENí.

25. července 2019

LOCIKA není jen pohádka

Hledáte čtení na léto? Kupte si třeba poslendí číslo časopisu Moje psychologie, dočtete se tam i něco i nás.

7. července 2019

Kuře podpořilo LOCIKU

V tomto roce budeme realizovat v projektu Dětství bez násilí a strachu dětské skupiny, skupiny pro rodiče a vydáme Průvodce pro děti zažívající násilí.

Projekt Dětství bez násilí a strachu je financováno ze sbírky Pomozte dětem organizované Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti.

Děkujeme!


30. června 2019

Výroční zpráva za rok 2018

Podívejte se na naši výroční zprávu za rok 2018 - je nová, je  krásná a plná důležitých informací.

29. června 2019

Centrum LOCIKA vyhlašuje výběrová řízení na pozici LEKTOR PROGRAMU RODIČEM BEZ NÁSILÍ

Co bude vaší rolí v tomto programu? Ve spolupráci s kolegou/kolegyní vést strukturovaný edukativní program pro rodiče, jejichž děti doma zažívaly násilí. Program je rozdělený do dvanácti setkání vždy po týdnu. Cílem programu je ukázat rodičům dopady násilí na vývoj dítěte i jejich vztahy v rodině a pomoci jim najít jiné způsoby, jak se k sobě navzájem i k dětem vztahovat a chovat.

Celý inzerát

Svůj životopis společně s odpovědí na otázku: "Co je hlavní důvod, proč se lidé dopouštějí násilí na svých blízkých?" zašlete do 28.7. 2019.

11. června 2019

Centrum LOCIKA vyhlašuje výběrová řízení na 4 pozice 

Zástupce ředitele pro expanzi

Nehledáme experta na psychologii, ale na budování funkční sítě poboček. Budoucí kolega bude zodpovědný za fungující síť center DĚTSTVÍ BEZ NÁSILÍ, poskytujících služby rodinám ohroženým domácím násilím.

Grantový specialista

Náplní této práce je administrativně a částečně věcně řídit projekty Centra LOCIKA Praha a následné hlídání termínů výzvy, podání žádostí, termínů realizace čerpání finančních prostředků dle podmínek jednotlivých donorů, správná publicita projektu, vyhotovování průběžných a závěrečných zpráv.

Sociální pracovník

Smyslem této pozice je shromáždění dostupných relevantních informací o rodině z pohledu rodičů a jejich vyhodnocení ve spolupráci s týmem tak, abychom uměli dětem, které zažívají doma násilí, co nejefektivněji pomoci. Tato pozice zahrnuje především citlivé vedení rozhovorů s oběma rodiči podle inovativní metodiky práce s celou rodinou ohroženou násilím v blízkých vztazích.

Psycholog či terapeut programu "Rodičem bez násilí"

Smyslem této pozice je poskytovat rodičům, kteří byli aktéry domácího násilí terapeutické služby tak, aby se násilí v rodině zastavilo a oni uměli účinně podpořit své dítě tak, aby se mohlo z následků násilí v rodině zotavit.

Své životopisy a dopisy můžete posílat do 30. 6. 2019 na emailovou adresu lenkak@centrumlocika.cz

10. června 2019

Ateliér La LOVA pomáhá LOCICE

Každý měsíc bude vystaven jeden předmět na e-shopu La lova Ateliéru a celá částka z tržby poputuje na transparentní účet na pomoc dětem z LOCIKY.

Potěšte někoho blízkého, uděláte tak radost a dobrý skutek.

Sledujte LA LOVA a nakupujte pro LOCIKU #detstvibeznasili

Díky!

9. června 2019

Když děti pomáhají dětem

    

       

Víte, co se učí děti na ZŠ Jana Amose Komenského na Praze 6? Učí se pomáhat druhým! A tak připravily spojenými silami benefici pro LOCIKU a my jim moc děkujeme! A to nejen za krásných 10.543 Kč, ale hlavně za jejich chuť pomoci a nadšení do společné práce.

3. června 2019

Centrum LOCIKA na Rodinném dni Prahy 7

Děkujeme Praze 7 za již tradičně skvělou akci pro celou rodinu. Tentokrát jste nás mohli potkat v neděli 2. 6. 2019 u stánku číslo 65, kde jsme pro celou rodinu připravili korálkovou soutěž a výrobu náramků. Děkujeme všem, kteří s námi strávili den a i všem soutěžícím. A o co se hrálo?
O sklenici korálků z PRECIOSA. Moc děkujeme za darování krásných skleněných korálků a milou spolupráci. 
Tak zase za rok! 
 

30. května 2019

Do LOCIKY přišly dobrovolnice z ExxonMobil

Centrum LOCIKA můžete podpořit nejen finančími a hmotnými dary, můžete k nám přijít dobrovolničit a pomoct nám třeba s úklidem, jako to udělaly dvě zaměstnankyně ExxonMobil v rámci jejich dobrovolnického programu. Naprosto dokonale nám uklidily herničku v čekárně a poklidily i figurky v terapeutické místnosti. Toto jsou činnosti, na které je těžké v běžném provozu hledat každý den čas. MOC DĚKUJEME, JSTE BÁJEČNÉ!

 

28. května 2019

V LOCICE se konatal tisková konference na téma Co s problémovým chováním a násilím ve školách? 

LOCIKA upozorňuje na velmi důležité téma a souvislosti násilí a jeho dopadů na děti ve spojitosti se vzděláváním a školstvím. O potřebě propojenosti služeb a zvyšování povědomí právě v této oblasti hovořila v médiích ředitelka Centra LOCIKA Petra Wünschová spolu s radní pro školství a vzdělávání Prahy 7 Hana Šiškovou.

Celá tisková zpráva je k nahlédnutí zde.

28. května 2019

LOCIKA oslavila 4. narozeniny

 

24. května 2019

Dnes se uskutečnila sedmá schůzka komunitní skupiny KOS pro řešení případů domácího násilí s ohledem na zájem dítěte - a řešení konkrétních případů, zentokrát za účasti Dobrá rodina o.p.s.  

2. května 2019

Ve výchově dětí není žádné „malé funkční“ naplácání. Vychováváme tak násilníky, říkají odborníci

Existuje výchovná facka? Jak nastavit hranice, když nechci používat ve výchově žádné násilí? Poslechněte si pořad Houpačky na Radio Wave s ředitelkou LOCIKY Petrou Wünschovou a Václavem Šnebergerem z Ligy otevřených mužů.

18. dubna 2019

Ředitelka a zakladatelka LOCIKY Petra Wünschová hovořila dnes v Sama doma o tom jak LOCIKA funguje, pro koho tu je a o Kure Pomozte detem, kterému vděčíme za přízeň už od počátku vzniku Centra. Podívejte se na rozhovor a nezapomeňte sledovat v pondělí na ČT benefiční večer v rámci Peříčkový týden - sbírka Pomozte dětem! 2019.

14. dubna 2019

Locika děkuje nakladatelství Portál za knižní dary.

 

 

9. dubna 2019

TROCHU HOŘKÁ KÁVA

Markéta umí vařit dokonalou kávu. Ví, na jakou hrubost nastavit mlýnek, na kolik stupňů nahřát hrníček, i že přebytečnou kávu na okrajích misky je třeba smést štětečkem. Mohla by klidně pracovat jako baristka v kavárně.

Tedy pokud by nějaká kavárna zaměstnala desetileté dítě. Navíc Markétu příprava kávy nijak zvlášť nebaví. Umí to proto, že když „to“ na tátu zase jde, pak káva podle jeho představ ho dokáže alespoň na chvíli uklidnit.

Markétina reakce je typickým chováním dětí vystavených domácímu násilí. Nemusí sice být samy objekty fyzické agrese ani vidět své rodiče zbité do krve, žijí však v atmosféře nervozity a strachu, kde zdravá komunikace ustoupila manipulacím a vzájemnému obviňování. Proto se i ony učí manipulovat, místo toho, aby jednoduše řekli, jak se cítí a co prožívají.

Naštěstí pro Markétu se táta i máma rozhodli vyhledat pomoc v Centru LOCIKA. Naším úkolem v takovém případě není rozsoudit, na čí straně je pravda, ale přimět oba dospělé, aby se chovali primárně jako rodiče a mysleli na to, jak se cítí jejich dítě.

Cílem první fáze práce s celou rodinou pak je, aby Markéta bez strachu z kteréhokoli rodičů uměla říct, co prožívá a přestala na internetu zjišťovat, kolik mililitrů má mít správné espreso. Zatím jsme na dobré cestě, tak nám držte palce.

CHCETE POMOCI DĚTEM JAKO JE MARKÉTA? PŘISPĚJTE NA AKTUÁLNÍ KAMPAŇ CENTRA LOCIKA - JÁ Z TOHO VYROSTU!

 

Tento příběh je založen na skutečných událostech. Jména aktérů a některé reálie byly v zájmu ochrany klientů Centra LOCIKA změněny.

 

 

8. dubna 2019

Děkujeme naší patronce Daniele Choděrové a kolegyním za podporu v kampani JÁ Z TOHO VYROSTU.

 

29. března 2019

JÁ Z TOHO VYROSTU

Spustili jsme kampaň na podporu skupinové terapie pro děti zažívající domácí násilí.  Spolupráce, podpora, pocit přijetí - to vše v rodinách, kde se odehrává domácí násilí, chybí. A děti, které v takových rodinách vyrůstají, se nemají komu svěřit, často se stydí hovořit se svými vrstevníky, jsou se svými problémy samy. Proto CENTRUM LOCIKA poskytuje skupinovou terapii pro děti a mládež, kde je se najde prostor i právě pro takové sdílení a pro vznik nových přátelství.

PODPOŘTE NÁS

 

 

25. března 2019

 

22. března 2019

Opět se sešla skupina #KOS - komunitní skupina Prahy 7 pro řešení případů domácího násilí s ohledem na zájem dítěte, která se zabývá řešením případů domácího násilí s ohledem na zájem dítěte. Díky těmto setkáním - sdílení a výměně informací se rychleji postupuje v jednotlivých kauzách, popř. se daří rychleji identifikovat překážky. Děkujeme všem účastníkům za jejich čas a skvělou práci a Praha 7 za podporu a poskytnutí prostor.

6. března 2019

Paní ředitelka Petra Wünschová na titulní straně Práva, k tématu fyzických trestů a o tom, jak Centrum LOCIKA pomáhá dětem a jejich rodinám, které zažívají domácí násilí.

4. března 2019

Vypisujeme tři výběrová řízení na pozice:

ODBORNÝ ŘEDITEL/KA

Pro tuto pozici požadujeme VŠ vzdělání, znalosti a zkušenosti z práce s dětmi zasaženými traumatem, profesní zkušenosti s problematikou domácího násilí, přímou zkušenost s vedením týmu, osobní zralost a stabilitu a zároveň chuť věci měnit a systémově posouvat a spolupracovat se zahraničím.

Nabízíme: náročnou práci plnou výzev, milý a profesionální tým, slušné platové ohodnocení a příležitost stát se důležitou součástí změn v péči o děti, které zažívají násilí. Pracovní náplň bude tvořit vedení týmu v přímé péči a odborný metodický rozvoj služeb Centra LOCIKA. Pozice je vypsána na 0,5 úvazku.

Krátký motivační dopis a profesní životopis zasílejte do 24. 3. 2019 na adresu: lenkak@centrumlocika.cz

 

PRACOVNÍK/ICE RODIČEM BEZ NÁSILÍ

Pracovní náplní této pozice je podpora rodičovských kompetencí rodičů z rodin, kde dochází k násilí. Nabízíme odborné zázemí, milý a profesionální tým, možnost odborného růstu, slušné platové ohodnocení.

Požadujeme: psychickou stabilitu a odolnost, psychoterapeutický výcvik a vzdělání odpovídající požadavkům zákona č. 359/1999 Sb o sociálně-právní ochraně dětí. Výhodou je zkušenost z práce s tématem domácího násilí. Pozice je vypsána na 0,8 úvazku.

Krátký motivační dopis a profesní životopis zasílejte do 20. 3. 2019 na adresu: lenkak@centrumlocika.cz.

 

ZKUŠENÝ TERAPEUT PRO VEDENÍ RODIČOVSKÉ SKUPINY

Za výhodných platových podmínek hledáme zkušeného psychoterapeuta pro doplnění mužsko-ženské dvojice pro vedení rodičovské skupiny otců, kteří se dopouštěli násilí ke svým blízkým.  Pracovní smlouva na DPP. Skupina poběží každou středu od 18 do 19.30 hod přímo v prostorách Centra LOCIKA. zajímavá, užitečná inovativní práce. 

Krátký motivační dopis a profesní životopis prosím zasílejte do 24. 3. 2019 adresu: lenkak@centrumlocika.cz.

Praha 25. února 2019

 

Ve spolupráci s HateFree Culture vzniklo povedené video o LOCICE. #detstvibeznasili 

Praha 20. února 2019

44.503 Kč zabezpečí terapii pro jednoho našeho malého klienta na rok a půl a to je také výsledek sbírky, kterou pro nás uspořádali zaměstnanci firmy AMAZON pod taktovkou Mitch StHilaire. Moc všem děkujeme, jmenovitě ještě Silvia Slámková! YOU ARE AMAZING.

 

Praha 14. února 2019

Locika neposkytuje jen přímou péči dětem a rodičům, právě jsme sestavili Průvodce pro rodiče, kteří pro své děti chtějí #detstvibeznasili. Děkujeme Ministerstvo vnitra České republiky za finanční podporu při vzniku této příručky.  

  

 

Praha 12. února 2019

Na Úřad vlády ČR se minulý týden konalo první setkání pracovní skupiny zaměřené na téma děti a násilí v rodině. Skupina vznikla z iniciativy Centra LOCIKA a je zaštítěna Výborem vlády pro prevenci domácího a genderově podmíněného násilí a Výborem pro práva dítěte. Do spolupráce se zapojilo Ministerstvo práce a sociálních věcí Intervenční centrum - Centrum sociálních služeb Praha Spondea, o.p.s Adra NomiaACORUS Cestou necestou - Krizové centrum pro rodinu a Asociace pracovníků intervenčních center.

Praha 4. února 2019

Ukončili jsme veřejnou sbírku v Alze a děkujeme všem kdo přispěli i zaměstnancům Alzy za krásných 5.990, - Kč.

Praha 29. ledna 2019

Milí dárci,
 
blíží se čas daňových přiznání a určitě by v něm neměla chybět položka vašich darů, které si můžete odečíst z daňového základu. Připomínáme, že odečet se týká i nefinančních darů.
 
 
Pokud jste fyzická osoba a dar přesáhne 2 % ze základu daně anebo činí alespoň 1000 Kč, doložte potvrzení o daru/darech svému zaměstnavateli za celý předešlý rok. V případě, že jste právnická osoba, dar je upraven darovací smlouvou. V tomto případě musí dary jedné organizaci činit alespoň 2000 Kč, aby bylo možné je odečíst od základu daně. 
 
Připomínáme proto, že pokud vám potvrzení nebo smlouva chybí, Centrum LOCIKA vám vše na vyžádání vystaví do 11. 2. 2019.
 
Kontaktujte Lenku Kvapilovou - lenkak@centrumlocika.cz.

 

Praha 10. ledna 2019

Děkujeme všem dárcům, kteří nás podpořili ve vánoční kampani Tohle je Elišky Vánoční přání, ve kterém si Eliška přála, aby všechny děti prožily veselé a klidné Vánoce bez násilí. Díky vašim finančním darům budeme opět schopni pomoc dětem, které se potýkají s násilím v rodině a potřebují naši pomoc. Minulý rok bylo těchto dětí v našem centru více než 200. Klidný rok 2019 všem.

Praha 29. prosince 2018

Děkujeme všem dárcům, děkujeme všem, kdo s námi spolupracují, děkujeme všem, kdo nás podporují a věří  v to co děláme. 

Praha 4. prosince 2018

Jedno z největších témat při práci s našimi malými klienty je téma BEZPEČÍ. A proto jsme rádi, že od října spolu s námi poskytuje bezpečí pro ty nejmenší (i v offline světě) firma Avast! Moc si vážíme podpory našeho projektu Spolu a včas, jehož cílem je navýšit kapacitu Centra LOCIKA a poskytnout tak v roce 2019 odbornou pomoc 250 dětem ohroženým násilím v rodině. 

Praha 3. prosince 2018

Dnes jsme spustili vánoční kampaň Eliščino přání, děkujeme, že nám pomůžete realizovat náš cíl - dětství bez násilí.

Praha 29. listopadu 2018

Ředitelka LOCIKY Petra Wünschová se zůčastnila diskuze v Evrospkém parlamentu u příležitosti Mezinárodního dne proti násilí na ženách 25.11. Pozvání europoslankyně Dity Charanzové do Bruselu přijali Tereza Maxová, patronka Nadace Terezy Maxové dětem, a ředitelka nadace, Terezie Sverdlinová. Součástí této návštěvy bylo i zahájení výstavy fotografa Tomáše Třeštíka, který zachytil věci, které si maminky na poslední chvíli zabalí do tašky, když se svými dětmi utíkají před domácím násilím do azylového domu.

 

Praha 20. listopadu 2018

Symbolicky, přesně na Světový den prevence týrání a zneužívání dětí, se konala třetí odborná konference Centra LOCIKA pod názvem "Mluvme spolu o násilí". Cílem bylo podpořit multi-oborovou spolupráci všech rezortů, které se setkávají s dětmi ohroženými domácím násilím. Už tradičně bylo místem konference Ministerstvo vnitra, které tak opětovně dalo najevo podporu této oblasti. Zájem veřejnosti i odborníků byl velký, což lze přisoudit také bohatému a podnětnému programu.

Dopolední část zahájila ředitelka Centra LOCIKA Petra Wünschová a uvedla posluchače do tématu. Toto uvedení bylo trochu depresivní. Pořád je u nás například 63% rodičů, kteří berou tělesné tresty jako běžný výchovný prostředek. Nejvíce zarážející byla ale informace, že pokud dítě promluví o domácím násilí, trvá ještě 5-6 let než se mu dostane odborné pomoci - pokud není v blízkosti specializované centrum, kde by se mu věnovali. Pokud ano, doba pomoci se snižuje na 1-2 roky. V podobném duchu pokračoval celý dopolední program, kde se posluchači mohli seznámit s posledními zjištěními ohledně vlivu traumatu na vývoj dětí. Na druhou stranu zazněly i povzbuzující informace. Roční péče o rodinu, ve které se vyskytuje domácí násilí, stojí 30.000,- Kč. Možná by se to někomu mohlo zdát hodně, ale zahraniční studie, jak potvrdila další přednášející Barbora Jakobsen, uvádějí, že pomůžeme-li jedné rodině vyřešit problém domácího násilí, úspora financí pro stát je tak veliká, že nám zaplatí naši mzdu na deset let dopředu. Ale to už se přesouváme do odpoledne, které bylo věnováno zahraničním příspěvkům. Již zmiňovaná Barbora Jakobsen seznámila posluchače s norskou praxí, jak mluvit s těmi, kteří se dopouštějí násilí. Následovala inspirace ze Slovenska a jejich zkušenost s tzv. Advokačními centry. I zde bylo vidět, že se multi-oborová spolupráce daří. Po zahraničních přednášejících pokračovala inspirace zahraniční prací. Tentokrát v podobě Cochemského modelu řešení soudní praxe. Jedná se o první vlaštovky v naší republice, ale informace byly velice pozitivní. Celý přednáškový den byl uzavřen příspěvkem o práci s násilnými osobami v prostředí výkonu trestu. I zde zazněla velice zajímavá čísla. Recidiva propuštěných vězňů se pohybuje kolem 69%, ale pokud jsou odsouzení zařazeni do nějakého speciálního programu, třeba na řešení domácího násilí, klesá jejich recidiva na 34%. Úplným závěrem bylo poukázání na důležitost práce nejen s násilnými osobami a jejich obětmi, ale také s lidmi, kteří se jim věnují. Toto téma by mělo možná zaznívat mnohem více.

Při zpětném ohlédnutí za proběhlým dnem je třeba říci, že konference otevřela mnohem více otázek, než dala odpovědí. A proto věříme, že se brzké době budeme moci znovu potkat a vyměnit si další podněty a inspirace.

Martin Galbavý, odborný garant Centra LOCIKA

Praha 28. října 2018

V říjnu se uskutečnilo již šesté setkání naší komunitní skupiny Prahy 7 KOS. Opět se sešli odborníci z různých sektorů. Tentokrát jsme sdíleli dobrou praxi ze zahraničí a v druhé části jsme se věnovali historii KOS a formátu komunitní skupiny a možné změny do nového roku (jak skupinu formalizovat, aby měla autoritu, mohla dávat doporučení atd.).

Pro více informací a možnostech zapojení se, sledujete náš web KOSu.

 

Praha 25. října 2018

Přihlašování na konferenci Mluvme spolu o násilí spuštěno, přihlaste se neprodleně, kapacita je omezená. Připomínáme, že konference je určena primárně pro odborníky, kteří pracují s dětmi a rodinami ohroženými domácím násilím nebo násilnými osobami. 

 

Praha 17. října 2018

Dnes se v Muzeu policie ČR uskutečnila premiéra výukového videa "Víš proč jsi tady?" režiséra Zdeňka Všelichy.
Jedná se o vzdělávací video pro odborníky, kteří přicházejí do kontaktu s dětskou obětí násilných trestných činů v blízkých vztazích. Video má 33 minut a bylo natočeno v unikátní spolupráci Centra LOCIKA, specializujícího se na pomoc dětským obětem násilí v rodině, a Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy. Jeho záměrem je umožnit policistům a dalším odborníkům, kteří doprovází dítě k výslechu, podívat se na tuto náročnou situaci očima dítěte, umět lépe pochopit prožívání dítěte a jeho potřeby. Má být inspirací, jak učinit výslech tím, co posílí děti na jejich cestě z ohrožujícího a zátěžového období, zbaví je pocitu bezmoci, sejme pocity viny a poskytne dostatečnou podporu a přijetí. Video obsahuje i řadu praktických ukázek a je doplněno krátkým manuálem pro policisty, sociální pracovníky, rodiče i děti.
Vznik filmu finančně podpořilo Ministerstvo vnitra, Nadace Terezy Maxové dětem a Nadace J&T a Nadace Agrofert.
Vznik filmu finančně podpořilo: 
   
Film je určen výhradně pro odborníky.
 

Praha 10. října 2018

Centrum LOCIKA z.ú.- první specializované centrum na pomoc dětem ohroženým násilím v blízkých vztazích hledá do rozšiřujících se týmu nového kolegu na pozici terapeuta do programu RODIČEM BEZ NÁSILÍ na úvazek 0,8-1,0. Hlavní pracovní náplní bude odborná psychoterapeutická podpora rodičů (matek i otců) v tom, aby v rodině došlo k zastavení násilí a následně práce na posílení jejich rodičovských kompetencí a vztahu s dětmi. Pracujeme podle ověřené inovativní metodiky v režimu sociálně-právní ochrany dětí na krásném místě na Praze 7.
 
Požadujeme:
- ukončené VŠ vzdělání
- ukončený psychoterapeutický výcvik
- profesionalitu, nasazení, zkušenost s prací s konfliktem a s násilím, osobnostní zralost a zvýšenou odolnost vůči stresu.
 
Nabízíme vysoce smysluplnou, inovativní týmovou práci na renomovaném pracovišti.
V případě zájmu zasílejte prosím Váš strukturovaný životopis a krátký motivační dopis na adresu: lenkak@centrumlocika.cz do konce října.
 
Pozice bude otevřená od prosince 2018 (nejpozději od ledna 2019). 

Praha 3. října 2018

Dnes se uskutečnila v Centru LOCIKA tisková konference, kde byly prezentovány výsledky výzkumu dostupnosti služeb pro rodiny ohrožené domácím násilím. Z analýzy dat 225 klientů Centra LOCIKA, která vznikla ve spolupráci s Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí vyplývá zásadní zjištění V Česku trvá šest let, než se dítěti ohroženému domácím násilím dostane odborné pomoci, nejpostiženější jsou děti mezi 7 a 10 lety.

Praha 18. září 2018

Ředitelka Petra Wünschová hovořila v DVTV k tématu děti a domácí násilí.

Praha 17. září 2018

Locika již druhým rokem na Zažít město jinak, tentokrát ve spolupráci s LEGO. Velký dík všem za krásný den a finanční dary pro děti Centra LOCIKA. #detstvibeznasili

 

 

 

 

 

Praha 7. září 2018

Locika v novém, s novou kampaní "Daruj dětství bez starostí"

Máme v novém Centru dohromady 10 místností a můžeme tak poskytnout více terapeutických sezení. Budeme rádi, když nám na ně pomůžete zajistit prostředky a společně tak darujeme dětem to nejcennější - bezstarostné dětství!
#detstvibeznasili

Praha 22. srpna 2018

Hledáme posilu do našeho rychle se rozvíjejícího týmu.

Od podzimu 2018 přijmeme na DPP psychologa/psychoterapeuta pro vedení skupiny pro rodiče, kteří se chovají násilně ke svým blízkým.  
 
Nabízíme:
Požadujeme:
V případě zájmu nás prosím kontaktujte na lenkak@centrumlocika.cz do 15. 9. 2018.

Praha 15. srpna 2018

Od pondělí 20. srpna do pátku 31. srpna 2018 bude v Centru LOCIKA zavřeno. V tuto dobu se totiž budeme stěhovat do nových prostor! Od 3. září nás najdete už na nové adrese Umělecká 588/6, Praha 7, se všemi službami plně funkčními.

Praha 14. srpna 2018

Celkem asi 30 válečků, přes 200 metrů pásky, více jak 40 kg barvy, IT tým z BARCLAYS (v rámci teambuildingu) a tým LOCIKY (odskakovali si mezi konzultacemi) = to bylo malování v nových prostorách, kam se brzo přestěhujeme! Děkujeme všem za pomoc. 


Praha 1. srpna 2018

Stěhujeme se - od září nás najdete v Umělecké ulici na Praze 7. Pokračujeme tak v naplňování našeho cíle, vytvoření dostatečných kapacit pro všechny děti, které zažívají násilí v rodině a naši pomoc potřebují. #detstvibeznasili #locikasestehuje

 

 

Praha 31. července 2018

 

Máme zaregistrované DéEmEsky! Už za pravidelný příspěvek 30 Kč měsíčně, pomůžete za rok jednomu dítěti konkrétní terapií. Pro opakovanou podporu odešlete na číslo 87 777 sms ve tvaru: DMS TRV LOCIKA 30, popř. lze změnit částku na 60 či 90. To samé u jednorázové podpory: DMS LOCIKA 30 - případně 60 či 90. #detstvibeznasili

Praha 18. července 2018

Zrealizovali jsme kulatý stůl na téma "Jak pracovat s násilím v rodině? Co se nám v ČR daří a jaké jsou naopak problémy a bariéry?" Ve Skautském institutu s námi sdíleli své zkušenosti Barbora Jakobsen z ATV, Norsko společně s Intervenčním centrem - Centrum sociálních služeb PrahaIntervenční centrum Kladno Spondea, o.p.s Intervenční centrum Pardubického kraje THEIA - krizové centrum o.p.s Úřad vlády ČR Liga otevřených mužů Zakopanej pes & Maják o.p.s. SOS centrum Diakonie ČCE - SKP v Praze Adra Nomia NZDM YMCA Praha a IC Vysočina.

Za podporu děkujeme Ministerstvo vnitra České republiky.

Praha 16. července 2018

74 balíků papíru je výsledek naší výzvy k třetím narozeninám Centra LOCIKA #ViceTerapieMenePapiru. Moc děkujeme všem, ať už za fyzické balíky či za finanční příspěvek. Speciální dík Daniela Choderova, peníze, které ušetříme za nákup papíru, nám umožní poskytnout 28 odborných terapeutických sezení dětem, které je potřebují. #detstvibeznasili


Praha 11. července 2018

Děkujeme Nadaci J&T za podporu projektu, který jsme úspěšně ukončili k začátku školních prázdnin. Projekt se jmenoval   "SPOLU BEZ NÁSILÍ - dostupná pomoc pro děti ohrožené domácím násilím" a běžel od ledna 2017 do června 2018. J&T podpořilo dětství bez násilí částkou 199 452 Kč.

Praha 10. července 2018

Těsně před začátkem prázdnin jsme se sešli a vymýšleli, jak motivovat ke spolupráci rodiče našich malých klientů. Pomáhali nám s tím zástupci OSPOD (orgán sociálně právní ochrany dětí) z různých městských částí a také Výzkumný ústav práce a sociálních věcí. Děkujeme jim a také Nadace J&T a Ministerstvo práce a sociálních věcí, díky nim se tato Focus group mohla konat.

Praha 2. července 2018

Máme tu další výzvu, divadelní spolek Ty-já-tr pořádá Putování s huculem pro Centrum LOCIKA po Kokořínsku. Vybrané peníze budou použity na vybavení nových terapeutických a arteterapeutických místností. Centrum LOCIKA bude v srpnu mít nové prostory a bude zvyšovat kapacitu centra. 

Praha 30. června 2018

Jak se nám vedlo v minulém roce se můžete dočíst v naší nové Výroční zprávě za rok 2017. Letos pokračujeme v tom, co jsme naplánovali a slíbili. #detstvibeznasili.

Praha 20. června 2018

Děkujeme Kuře Pomozte dětem. Nás projekt #velkavitezstvimalychhrdinu získal podporu z této sbírky jako jeden z prvních! #locikadekujekureti #pomoztedetem #najdetetovsobe„Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí" 

 

Praha 18. června 2018

Za naše tři roky existence vděčí Centrum LOCIKA podporovatelům, kterým chceme tímto postem poděkovat. Nejen za nás, ale především za naše malé klienty. 

Ministerstvo spravedlnosti České republiky, Ministerstvo práce a sociálních věcí, Ministerstvo vnitra České republiky, Úřad vlády ČRMagistrát hl. m. Prahy, Praha 7 Městská část Praha 20Praha 4Nadace OSF EEA and Norway Grants, Nadace Terezy Maxové dětemNadace Naše dítě, NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti, Kure Pomozte detem, Nadace AgrofertNadace J&T, Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové, Tesco Česko, Nadační fond pomoci Karla Janečka, Nadace Komerční banky, a.s. - Jistota, TV Nova, EPP - Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ, ADLER Czech, a.s., We Are AlzaNakladatelství Albatros, COEX, CDI, Klikpojisteni.cz, Spiralis, ACORUSDRUŽINAPonrepo, FCB Czech Bohemian Ventures, Immo Future 3, Vila Nový Smíchov, PSN - Pražská správa nemovitostí, Dynargie Czech Republic, Costa Coffee Czech Republic, Dobré knihy cz, Small Cars. Děkujeme, zůstaňte s námi #detstvibeznasili.

 

Praha 13. června

Máme velkou radost, že i letos Centrum LOCIKA obdrželo dárcovskou smlouvu od Nadace Agrofert. Nadace Agrofert nás podporuje již třetím rokem. K dnešnímu dni jsme obdrželi 647 942,- Kč na naše projekty "Dětství bez násilí" a "Včas a spolu I a II". Díky Nadaci Agrofert jsme tak mohli rozšířit naše služby i kapacitu. Děkujeme, velmi si této podpory vážíme. 

Praha 7. června

A je tu narozeninová výzva Centra LOCIKA #viceterapeiemenepapiru. Stačí, když nám do 30.6. věnujete jako narozeninový dárek OBYČEJNÝ BALÍK BÍLÉHO PAPÍRU nebo darujete 190 Kč (= hodnota 1 balíku papíru). Výzva na DARUJME je otevřená do 30.6. Děkujeme! #detstvibeznasili

Praha 6. června 

LOCIKA dostala ke třetím narozeninám nové logo a vizuál. Už brzo nás najdete na novém webu a pod novým logem. #detstvibeznasili

Praha  21. května

Od dnešního dne můžete podpořit náš projekt VČAS A SPOLU v mobilní aplikaci EPP - Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ. Podpořte dobrou věc vlastní aktivitou, pomáhat můžete pohybem, který vás baví - běh, chůze, jízda na kole, bruslení... Stáhněte si mobilní aplikaci EPP a sbírejte body pro Centrum LOCIKA. Více info na www.pomahejpohybem.cz! Tak sportu zdar a díky všem za každý krok.

 

Praha 20. května

Tuto neděli jsme si užívali na Rodinném dni v Holešovicích. Na stánku jsme měli připravený program pro děti - kreativní stavění z kostek LEGO, pro dospělé byl k dispozici psycholog pro přímé konzultace. Děkujeme všem, co pomáhali a všem, co přišli. Zase za rok se těšíme.

 

Praha 18. května

Opět se sešla Komunitní skupina Prahy 7 pro řešení případů domácího násilí s ohledem na zájem dítěte - KOS. Na setkání jsme probírali metodiku multioborové spolupráce, sledovali jsme video, jak probíhá výslech dětí "VÍŠ PROČ JSI TADY". Na podzim nás čekají ještě dvě setkání - v říjnu a v prosinci. Rádi bychom na nich řešili konkrétní kazuistiky. 

 

Děkujeme za podporu Praze 7.

Praha 15. května

15. května se uskutečnilo další školení Centra LOCIKA, akreditovaný kurz Úvod do sociálně-právní ochrany dětí. LOCIKA nabízí celou řadu podzimních termínů, veškeré detaily a možnosti přihlášení naleznete na našich stránkách pod odkazem školení.

„Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí" 

 

 

Praha, 7. května

Hlasujte pro projekt Centra LOCIKA "POMOZTE DĚTEM - ZASTAVTE KOLOBĚH GENERAČNÍHO NÁSILÍ" ve finále 4. kola grantového programu Vy rozhodujete, my pomáháme společnosti Tesco.

Do 4. června 2018 nás můžete podpořit nákupem ve vybraných pražských prodejnách TESCO:

Tesco Supermarket Nám.14.října 83/15 (Smíchovská tržnice)
Tesco Express Milady Horákové 116/109 (na Hradčanské)
Tesco Hypermarket Radlická 1b (v OC Smíchov)
Tesco Express Svobodova 1961/1
 
Za každý nákup získáte žeton, který použijte u pokladen k hlasování ve speciálních hlasovacích zařízeních. Děkujeme za vaši podporu a přízeň.

Praha, 16. dubna

Náš projekt "Včas a spolu - Rozvoj Centra LOCIKA" uspěl v dotačním řízení Nadace Komerční banky, a.s. - Jistota. Minulou středu jsme obdrželi šek na 199 300 Kč. Děkujeme moc za příjemné setkání, podpory si velmi vážíme! Díky Nadaci KB Jistota se dostane včasné pomoci více dětem ohroženým domácím násilím. 

Praha, 5. dubna

Centrum LOCIKA (www.centrumlocika.cz) - specializované centrum zaměřené na pomoc dětem ohroženým násilím v blízkých vztazích - hledá SOCIÁLNÍ/HO PRACOVNICI/PRACOVNÍKA NA POZICI CASEMANAGER/KA pro práci s celou rodinou zasaženou násilím na úvazek 0,5-0,75.
Nabízíme smysluplnou, adekvátně ohodnocenou, inovativní práci v příjemném pracovním prostředí v centru Prahy s plně vybavenými prostory, skvělým týmem a možností odborného růstu a spolupráce se zahraničím.
Požadujeme: odpovídající VŠ vzdělání, zkušenosti s tématem domácího násilí, osobnostní zralost, zvýšenou odolnost vůči stresu a dobré organizační schopnosti. Pozice je otevřená od května 2018.
Životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte prosím do ​20​. ​4​. 201​8​ na e-mail:​ petraw@centrumlocika.cz​

Praha, 4. dubna

Pozor, pozor! Všem účastníkům nadcházejících školení pořádaných Centrem LOCIKA! ZMĚNILI JSME ŠKOLÍCÍ PROSTORY!!! všechny kurzy se budou konat ve Skautském institutu, Dům U Zlatého rohu, Staroměstské náměstí 4/1. https://www.skautskyinstitut.cz/

„Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí" 

 

Praha, 9. března

Dnes radostná zpráva! Organizace Impact Hub Praha v rámci svého programu Edison (akcelerační program pro sociální inovace) poskytne LOCICE expertní podporu projektu SPOLU PROTI NÁSILÍ. Edisoní odborníci nám pomohou získat nové dovednosti, udržitelný obchodní a finanční model a zvýšit pozitivní dopad ve společnosti. Projekt SPOLU PROTI NÁSILÍ je zaměřen na zvýšení dostupnosti odborné péče pro děti ohrožené násilím v blízkých vztazích v ČR. Pokud bychom si měli takové poradenství platit, dali bychom za něj přes milion korun. Makáme na sobě! Čeká nás rok a půl dobrodružné práce!
https://edison.impacthub.cz/

Praha, 15. února

Centrum LOCIKA (www.centrumlocika.cz) - organizace poskytující specializovanou  pomoc dětem, které zažívají domácí ​násilí a násilí v blízkých vztazích​, vypisuje výběrové řízení na pozici:
 
DĚTSKÝ PSYCHOLOG/PSYCHOLOŽKA
Náplní práce bude přímá psychologická a terapeutická práce s dětmi, které zažívají domácí násilí. Vznik centra je
součástí inovativního projektu práce s celým rodinným systémem ohroženým domácím násilím.
 
Očekáváme:
- ukončené VŠ vzdělání v jednooborové psychologii 
- absolvovaný psychoterapeutický výcvik
- zkušenost s prací s traumatizovanými dětmi
- nasazení, loajalitu, pracovitost a spolehlivost
- schopnost týmové spolupráce 
- ochotu učit se  a objevovat nové věci a postupy
 
Nabízíme:
- práci optimálně na úvazek 0,5 - 0,7​
 - odpovídající platové podmínky
- zajímavou a smysluplnou práci
- možnost podílet se na tvorbě nových metodik, výzkumů a projektů
- prostor pro odborný růst ve spolupráci se zahraničím
- studijní volno a podporu dalšího vzdělávání
- odborný a dobře lidsky nastavený tým spolupracovníků
 
Nástup:
- možný od května ​2018, dříve možná spolupráce na DPP v rámci zácviku
Životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte prosím do ​20​. 2​. 2018​
na e-mail: petraw@centrumlocika.cz
Kontaktní osoba: ​Petra Wünschová​, tel. +420 734 441 233

Praha, 1. února

 

V lednu proběhl novoroční večírek Centra LOCIKA, který se mimořádně vyvedl! Děkujeme Winternitzova vila za velkorysé poskytnutí nádherných prostor, za prohlídku s poutavým výkladem pána domu! Na večírku jsme dostali také šek z Nadační fond pomoci Karla Janečka s výtěžkem kampaně #ocemdetinesni a proběhla tichá aukce obrazu od Radka Inovecka s názvem Modrá - vydražen za rovných 10.000! Děkujeme! Zůstaňte všichni s námi i po celý rok 2018 jen s vámi LOCIKA pokvete i dál.

Fotogalerie

        

Praha,  17. ledna

NOVĚ v Centru LOCIKA nabízíme akreditované vzdělávací kurzy:

Úvod do sociálně-právní ochrany dětí a Práce s celým rodinným systémem ohroženým domácím násilím! Začínáme již v únoru!!! a max. počet ve skupince je 15 účastníků, tak neváhejte! Informace o kurzech najdete tady, včetně přihlášek, které jsou již funkční! Hlaste se, sdílejte, těšíme se na vás!

„Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí" 

 

 

Praha, 8. ledna

300 054 Kč je výtěžek kampaně #ocemdetinesni. O TOM SE NÁM ANI NESNILO! Děkujeme vám všem, kdo jste přispěli, kdo jste sdíleli a nebo nám třeba jen fandili! Moc si toho vážíme!
Speciální dík letí našim ambasadorům - i Vy jste nám pomohli vybrat !!! 114,52% !!! cílové částky!!!
Daniela Choderova Martin Matějka Radka Inovecka Winternitzova vilaOlga Sommerová Mariana Becková a Jan Habeš. 

Praha, 3. ledna

 

 

Praha, 18. prosince

PRODLUŽUJEME výběrové řízení až do 10. ledna!!! Pokud o někom víte, pošlete dál, děkujeme!

Praha, 11. prosince

Děkujeme za podporu Tesco !

Praha, 3. prosince

Poklidný první adventní večer přejeme všem! Máme na vás stejně jako loni prosbu - podpořte svými předvánočními nákupy služby pro děti, které doma zažívají domácí násilí, a udělejte tak radost dvakrát. Nakupte ve čtvrtek 7.12.2017 na portálech www.dobre-knihy.cz a www.smallcars.cz! Tyto e-shopy nás opětovně podpoří tím, že věnují část svého denního výdělku Centru LOCIKA.
Sdílejte prosím tuto informaci se svými přáteli, známými a nezapomeňte ve čtvrtek nakoupit! Děkujeme moc Martin MatějkaSmallcars Dobré knihy cz

   

  

Praha, 1. prosince

HIP, HIP, HURÁÁÁ!!! V rekordním čase se nám podařilo dosáhnout částky 292 554 Kč! Děkujeme všem štědrým dárcům a Nadační fond pomoci Karla Janečka za to, že příspěvky znásobil. NEKONČÍME!!! Pojďte s námi pokořit hranici 300 000!!! Do konce kampaně zbývá ještě měsíc a dětí v Centru LOCIKA, které potřebují pomoci, přibývá. Podpořit dětství bez násilí můžete až do 5.1. 2018 na www.nfpomoci.cz
Děkujeme! 

Praha, 24. listopadu

Udělejte nám radost zadarmo a zažijte Vánoce na druhou!

Svátky jsou výjimečný čas, ale vy jej můžete udělat ještě výjimečnějším. Proměňte letošní Vánoce
na Vánoce na druhou, je to překvapivě snadné. Jistě se chystáte nakupovat dárky pro všechny,
které máte rádi. Doufáme, že mezi ně patříme i my. Pokud nám chcete na Vánoce udělat radost,
nemusí vás to stát ani korunu.

Stačí když při nákupu dárků pro své blízké použijete www.givt.cz a část z utracených peněz tak pošlete nám, přitom ale nezaplatíte nic navíc.

Na Givtu najdete přes 970 nejznámějších e-shopů, mezi kterými nechybí Mall, Zoot, eBay
nebo Aliexpress a mnoho dalších, takže si určitě vyberete. Vzpomeňte si na nás při vánočních
nákupech a uděláte tím dvojitou radost!

Jak na to?
1. Před nákupem půjdete na www.givt.cz
2. Vyberete e-shop na kterém chcete nakoupit a zvolíte z neziskovek naši organizaci
3. Nakoupíte, jak jste zvyklí
Můžete si také stáhnout Pomocníka do prohlížeče (https://givt.cz/ziskat-pomocnika),
který vám při návštěvě zapojených e-shopů připomene, že nám můžete pomáhat.
Nakupovat se dá i zcela bez registrace.

Řekněte o této možnosti také přátelům – ať mohou proměnit nákup v dobrý skutek i oni.
Děkujeme, že nás podporujete a přejeme krásné svátky.

Praha, 23. listopadu

Dnes uspořádalo Centrum LOCIKA konferenci s názvem VČAS A SPOLU: TRESTNÍ ŘÍZENÍ OČIMA DÍTĚTE.

Akce proběhla ve zcela unikátní spolupráci s Policií České republiky, pod záštitou Ministerstva vnitra, přímo v jeho prostorách, a za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí. Úvodní slovo pronesla ministryně Michaela Marksová. Na konferenci odborníci z řad psychologů a policistů hovořili o problematice práce s dětskými obětmi trestných činů. Zabývali se především tím, jak následné zákroky institucí těmto dětem ještě více ubližují a jak tuto skutečnost řešit. Akce se zúčastnilo 150 lidí. TISKOVÁ ZPRÁVA

     

 Fotodokumentace z akce

Praha, 14. listopadu

Přidejte se k nám. Do našeho týmu hledáme VEDOUCÍ/VEDOUCÍHO PROJEKTOVÉHO ŘÍZENÍ a KOORDINÁTOA/ KOORDINÁTORKU MULTIOBOROVÉ SPOLUPRÁCE.

   

Praha, 14. listopadu

V pátek 10. listopadu na radnici Praha 7 proběhla další schůzka KOS aneb KOmunitní Skupiny Prahy 7 pro řešení případů domácího násilí. Tentokrát bylo na programu představení fungování Policie ČR a pojmenování dilemat se kterými se Policie ČR v rámci své práce na případech domácího násilí setkává.
Děkujeme všem za účast!
Více info ke KOSu.

 

Praha, 30.října 2017

TISKOVÁ ZPRÁVA - KAMPAŇ O ČEM DĚTI NESNÍ 30.10.2017

Kampaň probíhá za podpory Nadačního fondu pomoci Karla Janečka a její výtěžek je určen na pomoc dětem, které zažívají domácí násilí. 

Praha, 17. října 2017

Záštitu nad kampaní "O ČEM DĚTI NESNÍ" přijala režisérka a dokumentaristka Olga Sommerová.

Ta kromě svých filmů má na kontě i knižní tituly s názvy O čem sní ženy, O čem sní muži a O čem ženy nesní. 
Na děti a jejich sny se dostalo až v naší kampani. "CHRÁNIT DĚTI JE NAŠÍ NEJVYŠŠÍ POVINNOSTÍ", říká paní Olga a my si její záštity moc vážíme.
www.nfpomoci.cz/project/cem-deti-nesni/

Praha, 13. října 2017

Praha, 8. října 2017

Dne 23.11. 2017 se pod záštitou ministerstva vnitra uskuteční konference “VČAS A SPOLU: TRESTNÍ ŘÍZENÍ OČIMA DÍTĚTE“.

Možnosti přihlášení a další podrobnosti o konferenci najdete již brzy na našich webových stránkách.

 

Praha, 5. října 2017

Videotrenérka Centra Locika se rozhodla u příležitosti svých narozenin uspořádat sbírku na provoz centra Locika. Vybralo se 17.300 korun! Děkujeme za originální nápad a gratulujeme!

 

Praha, 17. září 2017

V pátek 15.9. se opět sešli na radnici Prahy 7 členové KOSu - komunitní skupiny Prahy 7 pro řešení případů domácího násilí s ohledem na zájem dítěte. Bc. Hana Chotěborová - Ospod P7 a Mgr. Daniela Bendlová - OSPOD P20 představily fungování OSPOD a pojmenovaly dilemata se kterými se na OSPOD v rámci své práce setkávají. Po té následovala zajímavá a inspirativní debata, děkujeme všem za účast!

 

Praha,  8. srpna 2017

Praha, 29. června 2017

Výroční zpráva za rok 2016 je tady. Podívejte se 

 

Praha, 22. června 2017

Nově nabízíme VZDĚLÁVACÍ JEDNODENNÍ KURZY AKREDITOVANÉ MPSV:

S kurzem za vámi můžeme přijet do zařízení. Od září budeme také vypisovat kurzy v Praze.

Přihlašování je možné již nyní na e-mailu petraw@centrumlocika.cz

Akreditace ke kurzům ke stažení.

„Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí" 

 

Praha, 20. června 2017

LOCIKA je na GIVT.cz! Pokud nakupujete přes internet, udělejte to prostřednictvím givt.cz a podpořte nás!

Jak se to dělá?
1. Před nákupem půjdete na www.givt.cz
2. Klikněte na záložku organizace, vyberte Centrum LOCIKA a dejte podpořit, pak vyberte e-shop, na kterém chcete nakoupit.
3. Nakupte - za hodně a klidně vícekrát :-D
Nezaplatíte NIC navíc a my dostaneme část peněz z ceny nákupu.
Mrkněte na seznam obchodů, je tam např. Mall.cz, Zoot, Baťa, Knihy Dobrovský, Tescoma, Booking.com, Invia, Parfemy.cz, Kiwi.cz, Insportline, Deichmann, Dr. Max a další. Celkem 836 e-shopů!!! Sdílejte přátelům, nakupujte, pomozte. DĚKUJEME!

 

Praha 14. června 2017

Nejbližší schůzka KOSu - komunitní skupiny Prahy 7 pro řešení případů domácího násilí s ohledem na zájem dítěte se bude konat opět na radnici Prahy 7 (místnost č. 225), v pátek 15.9. 2017 od 9:00 - 12:00. 

 

Praha 14. června 2017


CENTRUM LOCIKA, z. ú. - specializované centrum zaměřené na práci s celým rodinným systémem ohroženým domácím násilím hledá další posilu do týmu:

Nabízíme smysluplnou, adekvátně ohodnocenou, inovativní práci v příjemném pracovním prostředí v centru Prahy s plně vybavenými prostory pro práci se sandtraytherapy a dalšími expresivními technikami. Dále nabízíme možnost dalšího vzdělávání a profesního růstu.

Požadujeme profesionalitu, zkušenost z praxe, nasazení a zvýšenou odolnost vůči stresu.
Možnost nástupu: dle možností - červenec, srpen 2017.
V případě zájmu o pozici, zašlete prosím strukturovaný životopis a krátký motivační dopis (max. 1 stránka) do 25. 6. 2017 na e-mail kristinac@centrumlocika.cz. Vybraní zájemci a zájemkyně budou pozváni/y na osobní pohovor. Těšíme se setkání s Vámi.

Praha, 7. června 2017

Právě dnes, ve Žlutých lázních, obdrželo Centrum LOCIKA šek na 346.160 Kč ze sbírky Kure Pomozte detem. Peníze poputují na projekt Včas a spolu, na terapii pro naše malé klienty. 

„Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného Nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí" 

 

Praha 29. května 2017

Poslední květnovou neděli jsme oslavili dva roky naší existence. Během těchto dvou let pomohla LOCIKA 302 dětem a jejich rodinám.

Zájem o služby je však stále větší, než je stávající kapacita. Řešením je více finančních prostředků na posílení služeb a iniciace vzniku dalších center v krajích. A právě finance se rozhodlo Centrum LOCIKA získávat  pomocí konceptu angažovaného dárcovství „ADOPTUJ SKŘÍTKA“.

TISKOVÁ ZPRÁVA- LOCIKA SLAVÍ 2.NAROZENINY 29.5.2017

 

Praha 17. května 2017

Moc děkujeme všem včerejším účastníkům tzv. focus group. Co nám tato skupinka zástupců z komerční sféry poradila a k čemu nám dala zpětnou vazbu?
- jak působíme navenek
- jak zviditelnit LOCIKU
- jak máme žádat o pomoc a o peníze, jak funguje podpora zisku a nezisku
- kdo je pro firmu důvěryhodným partnerem
...a ještě mnoho dalších cenných podnětů a rad.
 

             

 Více fotografií ze setkání
 

Praha 19.dubna 2017

S velkou radostí  se můžeme pochlubit diplomovou prací Bc. Kláry Benešové- Emocionalita dětí, v jejichž rodinách probíhalo domácí násilí , která vznikala v Locice!

 

Praha 13. dubna 2017

Děkujeme Nadačnímu fondu J&T za podporu našeho projektu "Včas a spolu". Z8roveň byhom rádi upozornili na další kampaň J&T HLEDÁME RODIČE zaměřenou na pěstounskou péči. Cílem je podpořit konkrétní děti v pěstounské péči a organizace, které poskytují pěstounským rodinám služby. Vše o kampani a možnostech přispění najdete zde. Moc děkujeme za to, že pomáháte, a to nejen nám!

 

Praha 3. dubna 2017

Velmi se omlouváme, ale z technických důvodů dočasně nefunguje pevná linka, kontaktujte nás prosím na mobilním čísle. Děkujeme za pochopení. 

Praha 29. března 2017

 

Hledáme do našeho týmu:

Leták v plné kvalitě ke sdílení zde

 

Praha 28. března 2017

V pátek proběhla schůzka KOSu - KOmunitní Skupiny Prahy 7 pro řešení případů domácího násilí. Děkujeme moc všem zúčastněným, obzvláště jsme rádi, že tentokrát byli na schůzce i zástupci základních a mateřských škol z Prahy 7. Pro více informací se podívejte na web:
www.centrumlocika.cz/kos
A pokud vás zajímá něco konkrétního, obraťte se na koordinátorku projektu Kristinu Cysařovou!

Praha 9. března 2017

Jarní vydání Costa Coffee magazínu s rozhovorem s ředitelkou Centra LOCIKA Petrou Wünschovou!
V plné kvalitě čtěte zde: http://www.copu.cz/padlisher/costacoffee_17_02.html
Také publicita pro Nadace OSF Praha a NROS - Nadace rozvoje občanské společnosti!

 

Praha 16. února 2017

 

Docent Oldřich Matoušek. Pro nás v LOCICE - Olda! Stál u zrodu našeho Centra, vymyslel nám název, stál nám po boku kdykoliv jsme potřebovali metodologickou radu či pomoc. Zároveň je i jedním ze spoluautorů naší metodiky a "locičí skřítkologie". Přidáváme se ke gratulantům a těšíme se na další společné strávené chvíle, ať už nad prací či nad sklenkou vína :-)
Ať žiješ, Oldo, a děkujeme!!!
Tvůj tým z LOCIKY.

Facebook 

Praha 2. února 2017

CENTRUM PODPOŘÍ MALÍŘKA RADKA INOVECKÁ A ORGANIZÁTOŘI UNIKÁTNÍ HAPENNINGOVÉ AKCE VE VILE OD ADOLFA LOOSE

V únoru bude žít Centrum Locika kulturou!

LOCIKU se rozhodli podpořit organizátoři akce „VE VILE“, kteří ve dnech 17. 2. až 23. 2. 2017 výjimečně otevřou veřejnosti Winternitzovu vilu slavného funkcionalistického architekta Adolfa Loose, a v rámci chystané výstavy dají prostor i expozici Centra LOCIKA.

Od 28. února pak naváže malířka Radka Inovecká, která na podporu dětem, jež zažívají domácí násilí, věnuje 10% výtěžku z prodeje obrazů své výstavy „Vášeň a síla světla“. Výstava se bude konat do 21. 4. v Galerii PRE.

Podrobnosti v tiskové zprávě.

Praha 17. ledna 2017 

Minulý čtvrtek jsme oslavili vstup do roku 2017 tradičním novoročním večírkem Centra LOCIKA! Bylo útulně, vesele, mile!

Děkujeme všem za účast, za azyl Vinný sklep Újezd 19 a Nadační fond pomoci Karla Janečka za předání šeku z kampaně "Sedm příběhů z LOCIKY".

Více fotografií v galerii

Praha 17. ledna 2017

Kampaň "Sedm příběhů z Lociky" začátkem ledn skončila. Díky vaší úžasné podpoře jsme vybrali 265 629 Kč. Naši terapeuté tak mohou podat pomocnou ruku dalším dětem. Moc DĚKUJEME vám všem za podporu a Nadační fond pomoci Karla Janečka za možnost celou kampaň pod jejich záštitou pořádat!

Loučíme se sedmým příběhem- Jak zviditelnit Pavlu?

 

Kdybyste někde potkali Petra, Kláru a jejich dceru Pavlu, určitě by vás nenapadlo, že zrovna u nich by mohlo docházet k čemukoli negativnímu. Klára pracuje v prestižním vědeckém ústavu, Petr je ceněným, vysoce postaveným expertem. Když si ho Klára brala, imponovala jí jeho rozhodnost a solidnost.

Domácí násilí je jako vodní vír, který, když se roztočí, točí se čím dál rychleji a čím dál hrozivěji do sebe všechny své aktéry strhává. Zpočátku se odehrává podle vzorce agrese – výčitky svědomí – omluva, později omluvy střídá přesvědčení, že partnerka mužovo chování způsobuje, že si ho zaslouží, a že na něm tedy není nic špatného.

Děti na to reagují často zvýšenou agresivitou, nebo smutkem a některé se naopak snaží být co nejméně nápadné. Takovým pak s nadsázkou říkáme neviditelné děti a přesně taková byla i Pavla. Snadno byste ji přehlédli, ve škole prospívala dobře. Ale pod povrchem se skrývalo dítě drásané pocity viny, nejistotou a úzkostí. To je nebezpečná kombinace, která bohužel nejednou může končit i sebevraždou, a proto je nutné s takovými dětmi pracovat. V LOCICE na to máme řadu metod – u Pavly jsme se rozhodli nejdříve použít  tzv. ochranný štít, arteterapeutickou techniku,  kdy dítě pojmenovává, v čem je dobré a co by chtělo  a tím znovu získává ztracené sebevědomí a pocit bezpečí. Později Pavlu naučíme pracovat s vlastními emocemi a asertivně pojmenovávat a prosazovat své potřeby, vědět co je ve vztazích normální a co již ne. Pavla i my tedy máme ještě kus cesty před sebou, ale s vaší pomocí ji určitě zvládneme.

 

Praha 2. ledna 2017

V Novém roce vás čeká šestý příběh

Příběh šestý – gangster nebo policajt?

Říkali o něm, že roste pro kriminál. Ve škole si na něj pořád stěžovali, a i přes to, že mu nebylo ještě ani deset let, se ho báli. Jak spolužáci, tak učitelky. Choval se výbušně, vztekle, napadal fyzicky svoje vrstevníky, nadával, zastrašoval. Jmenuje se Martin. S takovou povahou se ale nenarodil. Jen vyrostl v prostředí, kde bylo takové chování normální. Kde bylo běžné, že táta nadává mámě, bije jí. Že občas dostane i nějakou Martin, a to všechno se stupňovalo a zhoršovalo. Když se Martin dostal k nám do LOCIKY, naším úkolem bylo pomoci mu vyrovnat se s traumaty a naučit ho pracovat s nahromaděným vztekem. Začal dělat judo a časem i zvládat svou agresivitu, takže dnes už se ho nikdo nebojí. Naopak se z něj stal malý muž citlivý na veškeré bezpráví. Rozhodně tedy už nejde říct, že by rostl pro kriminál a svou budoucnost vidí spíše u policie.

 

Tento příběh je založen na skutečných událostech. Jména aktérů a některé reálie byly v zájmu ochrany klientů Centra LOCIKA změněny.

Lociku můžete přímo podpořit na: nfpomoci.cz

 

Praha 1. ledna 2017

Oznámení

S účinností od 1. 1. 2017 provozuje Centrum LOCIKA své služby v samostatné působnosti v nezměněném rozsahu a podobě jako Centrum LOCIKA, z. ú. Dochází tak k oddělení od mateřské organizace ACORUS, z. ú. 

Potvrzení kontinuity služeb centra LOCIKA a organizace ACORUS, z.ú. ZDE.

 

Praha 30.prosince 2016

Mílí přátelé LOCIKY, 

děkujeme za vaši přízeň v letošním roce a přejeme klidné vánoce vám i vašim blízkým.
Těšíme se na další spolupráci a vzájemná shledání.
Vše dobré v roce 2017
 
 
Petra Wűnschová a dobří skřítci z LOCIKY
 
 

Praha 11. prosince 2016

Dnes je Světový den dětí, který můžete znát také jako Výročí Úmluvy o právech dítěte. V tento den si máme připomenout, že i děti mají svá práva. Číslo 200 je počet našich malých klientů a jejich rodin, kterým jsme letos pomohli. A to ještě není konec roku. Děkujeme velmi Nadaci Agrofert, díky které jsme mohli navýšit počet klientů i přes naší obvyklou kapacitu!

LOCIKA - centrum pro děti ohrožené domácím násilím

 

 

Praha 7.prosince 2016

Herečky z Divadla ABC podpořily kampaň "Sedm příběhů z LOCIKY"
Patronka centra LOCIKA Daniela Choderova a její kolegyně z divadla ABC - Dana Batulková, Kateřina Macháčková, Veronika Gajerová a Lenka Termerová podpořily dětství bez násilí v kampani Sedm příběhů z LOCIKY! Přidejte se k nim!!!
Děkujeme dámy!

nfpomoci.cz/projekty/sedm-pribehu-z-locikyPraha 6.prosince 2016

Pátý příběh ze sedmi si můžete přečíst právě teď.

 

Trochu hořká káva

Markéta umí vařit dokonalou kávu. Ví, na jakou hrubost nastavit mlýnek, na kolik stupňů nahřát hrníček, i že přebytečnou kávu na okrajích misky je třeba smést štětečkem. Mohla by klidně pracovat jako baristka v kavárně.

Tedy pokud by nějaká kavárna zaměstnala desetileté dítě. Navíc Markétu příprava kávy nijak zvlášť nebaví. Umí to proto, že když „to“ na tátu zase jde, pak káva podle jeho představ ho dokáže alespoň na chvíli uklidnit.

Markétina reakce je typickým chováním dětí vystavených domácímu násilí. Nemusí sice být samy objekty fyzické agrese ani vidět své rodiče zbité do krve, žijí však v atmosféře nervozity a strachu, kde zdravá komunikace ustoupila manipulacím a vzájemnému obviňování. Proto se i ony učí manipulovat, místo toho, aby jednoduše řekli, jak se cítí a co prožívají.

Naštěstí pro Markétu se táta i máma rozhodli vyhledat pomoc v Centru LOCIKA. Naším úkolem v takovém případě není rozsoudit, na čí straně je pravda, ale přimět oba dospělé, aby se chovali primárně jako rodiče a mysleli na to, jak se cítí jejich dítě.

Cílem první fáze práce s celou rodinou pak je, aby Markéta bez strachu z kteréhokoli rodičů uměla říct, co prožívá a přestala na internetu zjišťovat, kolik mililitrů má mít správné espreso. Zatím jsme na dobré cestě, tak nám držte palce.

 

Tento příběh je založen na skutečných událostech. Jména aktérů a některé reálie byly v zájmu ochrany klientů Centra LOCIKA změněny.

Lociku můžete přímo podpořit na:  nfpomoci.cz/projekty/sedm-pribehu-z-lociky/

 

Praha 23. listopadu 2016

Milí kolegové, přijměte prosím pozvání na 9.12.2016 od 9.30 do 11.30 hod k diskusi u kulatého stolu na téma:

" Komunikace s obětí sexuálního násilí". Toto náročné téma nám přiblíží odbornice z KŘ PČR Hl. měst a Prahy  PhDr. Alexandra Macková a kpt. Mgr.Eva Tomanová a Mgr. Veronika Ježková z organizace Profem. Setkání se bude konat v Domě národnostních menšin na adrese Vocelova 602/3, Praha 2. (http://www.dnm-praha.eu/ KONTAKT).

Svou účast prosím potvrďte do 5.12.2016 na mail: magdalenac@centrumlocika.cz  Těšíme se opět na viděnou. 
 
 
 

Oslavte GivingTuesday spolu s Locikou

GivingTuesday je světový svátek dobrovolnictví a dárcovství, který podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Během minulého roku se do GivingTuesday po celém světě zapojilo více než 45 000 organizací ze 71 zemí, ať už finanční podporou potřebným, dobrovolnictvím nebo charitativní kampaní za sociální téma. Kampaň se koná po celém světě ve stejný den, letos připadá na úterý 29. listopadu 2016. V České republice tento rok poběží vůbec první ročník a Centrum LOCIKA je jeho součástí. 
Tisková zpráva GIVING TUESDAY ke stažení ZDE

 

Praha 22. listopadu 2016

Dnes pro vás máme čtvrtý příběh.

Jiný svět

V některých případech domácího násilí jde doslova o život. To bohužel platí i tam, kde míra fyzické agrese není na první pohled až tak hrozivá. Zároveň domácí násilí mívá devastující účinek na celou rodinu, ačkoli přímými oběťmi agresora nejsou všichni její členové.

Dobře to ilustruje příběh Jany a jejích dětí – patnáctileté Šárky, osmileté Magdy a pětileté Veroniky. Jejich otec dlouhá léta terorizoval svou ženu a nejstarší dceru. Ponižování a nadávky přerostly později především vůči Janě v bití a kopance. Otec byl nakonec vykázán z bytu a je s ním vedeno trestní řízení, nicméně Jana se z celé situace zhroutila a musela brát antidepresiva. Všechny tři děti tak vyrůstaly s vědomím, že se nemohou spolehnout ani na jednoho z rodičů a i ony trpěly silnými depresemi. Když k nám do Lociky přišly, hrozilo reálné nebezpečí, že by si mohly ublížit.

Naše práce v takovém případě připomíná krizový management. Pomocí individuální terapie se všem třem snažíme ukázat, že existují i lidé, kteří jim naslouchají a jsou vnímaví vůči jejich potřebám. Také je podporujeme v tom, co je baví a pomáháme jim navazovat zdravé vztahy s vrstevníky. Navíc pracujeme i s jejich matkou, která pomocí simulovaných situací znovu objevuje svět svých dětí a jejich uvažování. Celé rodině se tak snažíme ukázat, že existují jiné vzorce chování, a že svět může být i příjemné místo, z něhož by byla škoda odcházet. Po roce chození do Lociky to už ví i Šárka, Magda a Veronika.

 

Tento příběh je založen na skutečných událostech. Jména aktérů a některé reálie byly v zájmu ochrany klientů Centra LOCIKA změněny.

 

Praha 21. listopadu 2016

Vážení přátelé, 
podpořte svými předvánočními nákupy služby pro děti, zažívající domácí násilí, a udělejte tak radost dvakrát. 
Nakupte ve čtvrtek 24.11.2016 na portálech 
www.smallcars.czwww.timeup.cz a www.dobre-knihy.cz! Tyto e-shopy pak věnují část svého denního výdělku centru LOCIKA. 
Sdílejte prosím tuto informaci se svými přáteli, známými a nezapomeňte ve čtvrtek nakoupit!
Tisková zpráva ke stažení zde

Praha 8. listopadu 2016

Třetí příběh z Lociky je tady!

Příběh třetí – Honzík už neumí psát

Jedna z projektivních her, kterou v LOCICE používáme, se jmenuje Náš hrad. Rodiče s dětmi v ní mají za úkol postavit z hlíny hrad, v němž by se jim společně dobře žilo. Když jsme tento úkol zadali rodině laborantky Květy, její syn Honza se neustále snažil probourat ze své hliněné místnosti do té maminčiny. „Vidíte, je strašně agresivní,“ rozčilovala se Květa. „A jen by bořil, co ostatní staví!“

Malý Honzík opravdu někdy reagoval tak agresivně, že se ho sama maminka bála. Květa však neviděla, že to je jen Honzíkův způsob, jak se vyrovnat s násilnickým otcem, který fyzicky i psychicky terorizoval celou rodinu. Jediný syn navíc ve svých pěti letech přijal roli ochránce, což se projevovalo třeba tím, že v případě nutnosti byl schopný zavolat domů policii. Také se naučil základy psaní, takže mohl sociální pracovnici podstrčit papír s prosbou o pomoc. Honzík se snažil chovat jako dospělý, ale uvnitř zůstal dítětem, které by svůj čas nejraději trávilo s maminkou v jedné místnosti, byť by měla být pouze z hlíny. Když Květa na základě této jednoduché hry pochopila, že Honzíkova agresivita je jen obranou a nemotorným způsobem, jak se k ní dostat blíž, neobešlo se to bez pláče. I díky tomu jsme ale v LOCICE mohli pomalu začít pracovat na tom, aby se vztahy v rodině vrátily do normálu, a aby Honzík až do první třídy mohl zapomenout, jak vypadají písmena, z nichž se skládá slovo POMOC.

Tento příběh je založen na  skutečných událostech. Jména aktérů a některé reálie byly v zájmu ochrany klientů Centra LOCIKA změněny.

Praha 24. října 2016

Druhý příběh z Lociky

Kuba chce dělat mámě radost

Představte si, že je vám deset, máma je v invalidním důchodu a vy máte sluchovou vadu. Kvůli agresivnímu tátovi navíc žijete v azylovém domě. Doma to byly samé výhrůžky, ponižování a nadávky a do toho máma onemocněla rakovinou prsu. S nemocí přišla masektomie, chemoterapie i ozařování, jenže táta mámě vůbec nepomáhal. Naopak. Ještě víc ji deptal. Máminu chorobu prožíváte s ní, pečujete o ni a chráníte ji před tátou.

Jenže máma je zároveň docela přísná, chce, aby z vás něco pořádného vyrostlo a možná i proto musí být v bytě vždycky dokonale uklizeno a vy nesmíte nosit ze školy horší známku než dvojku. Děláte, co můžete, ale zvlášť ve škole kvůli svému handicapu často nestíháte. Soud také rozhodl, že se musíte pravidelně vídat s tátou a ten vždycky prosí a brečí, abyste se k němu vrátili.

Přijde vám, že je toho na jednoho desetiletého kluka trochu moc? Kuba je milý, přátelský a má mírnou povahu. Matčiny vysoké nároky z něho měly vytvořit silnou a sebevědomou osobnost, ale místo toho velmi vnímá potřeby druhých, přizpůsobuje se a svoje city skrývá. U nás v LOCICE ho učíme vyjadřovat, co cítí, nebát se říkat učitelce, proč nemůže splnit zadaný úkol a rodičům, co se mu nelíbí. Chodí k nám i jeho máma, a proto se nám pomalu daří situaci měnit. Jde ale o pomalou a trpělivou práci, kterou bez vašeho příspěvku nebudeme schopni dělat i příští rok. Pomůžete s námi Kubovi prožít o trochu normálnější dětství?

 

Tento příběh je založen na skutečných událostech. Jména aktérů a některé reálie byly v zájmu ochrany klientů Centra LOCIKA změněny.

 

Lociku můžete přímo podpořit na:  nfpomoci.cz/projekty/sedm-pribehu-z-lociky/

 

Praha 18. října 2016

Druhá schůzka KOS-u

V pátek 14. 10. 2016 proběhla druhá schůzka KOSu- komunitní skupiny pro řešení případů domácího násilí. Děkujeme všem za účast a MČ Praha 7 za důležitou podporu tohoto projektu.

Atmosféra byla kreativní, věříme, že pravidelné schůzky KOSu přinesou podstatné zlepšení vzájemné spolupráce subjektů, které se ve své odborné praxi setkávají s domácím násilím.

Otevřená a aktivní Praha 7 je pro tento pilotní projekt ideálním prostředím.

Více fotografií ze setkání  naleznete zde.

 

Praha 13. října 2016

První příběh z LOCIKY 

Centrum LOCIKA pomáhá ročně sto padesáti dětem, jako je Jindra. Pokud i vy chcete pomoci, podpořte nás na nfpomoci.cz

Jindra se maminky zbavit nechce- Když k nám do LOCIKY přišel poprvé šestiletý Jindra,                                        přinesl si s sebou číst dál

 

Praha 4. října 2016

KOS – komunitní skupina Prahy 7 pro řešení případů domácího násilí

Druhá schůzka KOSu (komunitní skupina Prahy 7 pro řešení případů domácího násilí) se bude konat opět na radnici Prahy 7 (místnost č. 225), v pátek 14. 10. 2016. Nastává pouze ZMĚNA času,setkání bude probíhat od 10:30.do 13:30. Pokud byste se rádi zúčastnili, obraťte se na koordinátorku projektu: Kristina Cysařová - kristinac@centrumlocika.cz

Praha 29. září 2016

"Sedm příběhů z Lociky"- crowfundingová kampaň Centra Locika a Nadačního fondu pomoci Karla Janečka

Ve spolupráci s Nadačním fondem pomoci Karla Janečka jsme připravili kampaň s názvem "Sedm příběhů z Lociky". Jde o crowfundingovou kampaň, kdy Váš příspěvek Nadační fond pomoci znásobí tzv. zlatým řezem, tedy násobkem 1,618. Znamená to, že ke každé Vaší stokoruně přidá 61,80 korun.

Cílem projektu je nejen umožnit centru pokračovat ve své práci i v roce 2017, ale též posílit jeho kapacitu. Vyvíjíme také unikátní metodiku, jak v zájmu dítěte pracovat s celou rodinou zažívající domácí násilí.

Jak nás můžete podpořit?

podpořte nás libovolnou částkou na nfpomoci.cz                                                                                                                      - sledujte nás a hlavně sdílejte naši akci – https://www.facebook.com/nfpomoci/ (Za každé sdílení dostane Centrum LOCIKA 10 Kč!)

Umožníte tak více dětem zažívat normální dětství bez násilí.

Aktuální průběh kampaně můžete sledovat na stránkách nfpomoci.cz a na našem facebooku - facebook.com/centrumlocika

Srdečně děkujeme.

Praha 16. září 2016


Blíží se VÍKENDOVÝ VÝJEZD pro RODIČE S DĚTMI 23.- 25.9. 2016, pojeďte s námi:

Pro všechny, kteří se svým dítětem chtějí zažít trochu her, legrace a společné pohody. Bude čas odpočinku i malých dobrodružství. Hlavně v pohodě je naše heslo.

 Všechny detaily najdete v pozvánce.
 
Během víkendu neprobíhají klasická terapeutická sezení, spíše se vzájemně poznáváme a společně zažíváme zajímavé chvíle. 
Aktivity vymýšlíme tak, aby nás bavily a posílily naše zdroje, sebevědomí a abychom se dověděli něco o sobě a o druhých.
 

  • Kdy: od 23.-25.9. 2016 (od pátku odpoledne do neděle odpoledne, detaily v příloze).
  • Kam: Hora Svaté Kateřiny, Krušnohoří. Web: http://www.zskaterina.cz/ cz/soud-ubytovani/soud-o-ubyto vani/
  • Pro koho: Pro rodiče a jejich děti (nejen, ale zejména) z Centra Locika. Věk dětí mezi 6-14ti lety, o výjimkách se společně poradíme.
  • S kým: Jana Švecová, Klára Jalovcová (profily na webu Lociky)
  • Co s sebou: 
    • Bunda nepromokavá, pláštěnka. Svetr/mikina, tepláky na spaní, oblečení do CHLADU. Ponožky obyč i tlusté, boty do přírody, boty na převlečení. Spacák.
  • Kartičku pojištěnce, Osobní léky
  • Za kolik: 100kč/os/víkend

V případě zájmu, pište janas@centrumlocika.cz nebo volejte 734441233 a domluvíme všechny podrobnosti. Těšíme se na Vás!

Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí

 

Praha 29. srpna 2016

Do centra LOCIKA aktuálně přijmeme terapeuta pro práci s dětmi, které zažily DN.
Možnost spolupráce na DPP,  ideálně 1 den v týdnu. S výhledem na možné rozšíření spolupráce i na částečný úvazek. Dobré platové podmínky. 
Požadavky: VŠ vzdělání (vystudovaný obor psychologie výhodou), ukončený terapeutický výcvik. Nástup možný okamžitě. Nabízíme zajímavou a inovativní práci v odborném psychosociálním týmu pracujícím s celou rodinou, možnost zaškolení a dalšího vzdělávání, příjemné pracovní prostředí v centru Prahy s plně vybavenými prostory pro práci se santraytherapy a  dalšími expresivními technikami.
V případě zájmu nás prosím kontaktujte na petraw@centrumlocika.cz
 

Praha 18. srpna 2016

Z článku časopisu Instinkt se dočtete o našem výzkumu Děti a domácí násilí.  

Praha 19. července 2016

Pan Martin Matějka vybral v červnu na svých stránkách Small Cars pro centrum LOCIKA 10.000, - Kč! Kromě toho daroval našim malým klientům několik modelů aut, které použijeme při terapiích. Na podzim se pro nás chystá zrealizovat ještě mnohem větší prodejní kampaň. Pane Matějko, moc děkujeme za podporu!

článku Martina Matějky se dozvíte více o nápadu, možnostech zapojení, kontakty- za sdílení a tipy na                   e-shopy, které by se do kampaně zapojily, děkujeme!

 

Praha 24. června 2016

Včera se uskutečnila v kavárně Ponrepo v Praze tisková konference Centra LOCIKA, na níž byly představeny výsledky výzkumu s názvem "DĚTI, RODIČE A DOMÁCÍ NÁSILÍ: výzkum klientely Acorusu, z.ú.“. 
 
Výzkum probíhal ve spolupráci s Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí, jedná se nejen o sběr kvantitativní, ale proběhla i unikátní (první svého druhu) kvalitativní sonda mezi mladými lidmi, kteří v dětství domácí násilí zažili. 
 
Součástí kvalitativní sondy jsou jejich autentické příběhy, jak se s domácím násilím vyrovnávali, co potřebovali a jaké byly dopady domácího násilí na jejich další život. Tyto výstupy jsou velmi důležitou reflexí pro další nastavení služeb pro děti, které domácí násilí zažívají.
 
Ke stažení - tisková zprávashrnutí výzkumucelý výzkum a fotografie z tiskové konference.
 
 

Praha 15. června 2016

Blíží se tisková konference Centra LOCIKA, na níž budou představeny výsledky výzkumu s názvem "DĚTI, RODIČE A DOMÁCÍ NÁSILÍ: výzkum klientely Acorusu, z.ú.“. 23. 6.  2016 v 10:00, v kavárně Ponrepo, Bartolomějská 291/11, Praha 1

SVOJI ÚČAST PROSÍM POTVRĎTE NA magdalenac@centrumlocika.cz nejpozději do 20. 6. 2016!

Výzkum probíhal ve spolupráci s Výzkumným ústavem práce a sociálních věcí, jedná se nejen o sběr kvantitativní, ale proběhla i unikátní kvalitativní sonda mezi mladými lidmi, kteří v dětství domácí násilí zažili. Na místě bude možné pohovořit s realizátorkami výzkumu Mgr. Janou Barvíkovou a Mgr. Janou Paloncyovou a s vedoucí centra LOCIKA, Bc. Petrou Wünschovou. 

 

PŘIHLÁŠENÍ JE MOŽNÉ NA e-mailu magdalenac@centrumlocika.cz nejpozději do 20. 6. 2016!

Praha 13. června 2016

V pátek 10.6. proběhla první schůzka KOSu -

 

komunitní skupiny pro řešení případů domácího násilí. Děkujeme všem za účast, děkujeme paní radní Mgr. Sylvii Kratochvílové za poskytnutí zasedací místnosti na radnici a záštity. Přesvědčili jsme se, že projekt má smysl, že komunitní skupiny, setkávání se tváří v tvář a propojování jednotlivých oblastí, je tou správnou cestou, jak věci měnit!
Kompletní fotodokumentaci najdete zde. Další info o průběhu schůzky již brzy pod sekcí ODBORNÍCI !

Praha 6. června 2016

2.6. 2016 Proběhlo slavnostní předávání šeků ze sbírky Kuře Pomozte dětem.

Děkujeme Nadaci rozvoje občanské společnostiČeské televizi a především všem dárcům za podporu! Fotografie s průběhem celé akce tady.

 

 Praha 23. května 2016

Nové letáky s restorativním programem

V plném rozlišení zde- první a druhá část.

Praha 18. května 2016

Představujeme KOS-  KOMUNITNÍ SKUPINU PRAHY 7 PRO ŘEŠENÍ PŘÍPADŮ DOMÁCÍHO NÁSILÍ

Unikátní projekt centra LOCIKA a Prahy 7, jehož cílem je vytvoření sítě kooperujících subjektů a vzájemná podpora a spolupráce při odhalování a citlivém řešení případů domácího násilí.

První schůzka se uskuteční 10. 6. 2016 Podrobnosti o projektu a možnostech přihlášení tady .

 

Praha 27. dubna 2016

Ve čtvrtek 21.4. proběhl kulatý stůl na téma "Restorativní programy".

Atmosféra byla velmi tvůrčí a příjemná.
Děkujeme všem účastníkům a zároveň děkujeme firmě Bohemian Ventures za poskytnutí skvěle vybavené zasedací místnosti!

 

Praha 12. dubna 2016

Příští týden se bude konat další expertní setkání u kulatého stolu, tentokrát s tematikou restorativních programů v oblasti domácího násilí. Pokud budete mít zájem se zúčastnit či se budete zajímat o výstupy, ozvěte se na mail kristinac@centrumlocika.cz

Praha 5.dubna 2016

Pod tímto odkazem naleznete evaluační dotazník ke konferenci "Děti a domácí násilí" - https://goo.gl/xWOSeY .

Velmi Vás prosíme o jeho vyplnění - dotazník je zcela anonymní.  Pomůžete nám tak celou akci vyhodnotit a přizpůsobit se příště lépe Vašim potřebám a požadavkům!

DĚKUJEME!!!

 

 

 Praha 31. března 2016

Dnes proběhla v Národní technické knihovně v Praze 6 v Dejvicích konference "Děti a domácí násilí - nové perspektivy".

 
Akce se konala pod záštitou Ministerstva práce a sociálních věcí, jedním z úvodních řečníků byl i poradce ministryně Bc. Martin Šimáček. Dalším, kdo konferenci zahájil, byl mluvčí norské ambasády Terje B. Englund, jelikož vznik centra LOCIKA byl podpořen z Norských fondů. 
Cílem konference bylo představit nové perspektivy, trendy a metody v práci s dětmi, které zažívají domácí násilí. Součástí byl i workshop pro pedagogy a veřejnost, kde se dozvěděli jak rozpoznat domácí násilí a jak být schopen v takovou chvíli účinně pomoci. Centrum LOCIKA v rámci dopoledního programu představilo svou metodiku práce s celou rodinou. 
 
Konferenci moderovala herečka Daniela Choděrová, která se stala mediální tváří centra LOCIKA.
 
 
 

 

Praha 29. března 2016

Konference "DĚTI A DOMÁCÍ NÁSILÍ - NOVÉ PERSPEKTIVY" je za dveřmi. Podívejte se na profily přednášejících a jejich příspěvky ->zde

 

 

Praha 22.3. 2016

LAST MINUTE nabídka terapeutického VÍKENDOVÉHO VÝJEZDU DO PŘÍRODY pro DOSPÍVAJÍCÍ ve věku 14 -18let.

Termín 1. - 3.4.2016
Primárně je pobyt určen pro DOSPÍVAJÍCÍ z rodin, kde figuruje DOMÁCÍ NÁSILÍ rodiče/ů. Nicméně i pro mladistvé pocházející z jinak náročného rodinného prostředí s násilnými rysy je náš pobyt vhodný.
Jedná se o víkendový výjezd s malou skupinou 8 mladistvých a terapeutického páru do přírody, hrazeného převážně z grantu nadace NROS, sbírky "Pomozte dětem"!
Máme stále ještě volná místa - kontakt: janas@centrumlocika.cz, telefon 734 441 233 

Více informací ZDE!

 

REGISTRACE na konferenci již byla uzavřena!!! Kapacita je v tuto chvíli zcela naplněna, pokud byste se i přesto chtěli přihlásit na pozici náhradníka, neváhejte se obrátit na mail kristinac@centrumlocika.cz!

 

Praha 16. března 2016

Projekt centra LOCIKA "Dětství bez násilí" je jedním z 50ti nejlepších projektů z celé republiky, na které se bude vybírat v rámci letošní sbírky POMOZTE DĚTEM!

Více na www.pomoztedetem.cz/top-50 

Tisková zpráva 15.3. ke stažení ->zde

Praha 15. března 2016

Přinášíme skvělou zprávu, naše konference získala záštitu Ministerstva práce a sociálních věcí!

 

Praha 27. února 2016

PODROBNÝ PROGRAM konference "DĚTI A DOMÁCÍ NÁSILÍ - NOVÉ PERSPEKTIVY" ->zde

 

Praha 22. února 2016

DNES BYLO SPUŠTĚNO PŘIHLAŠOVÁNÍ NA KONERENCI "DĚTI A DOMÁCÍ NÁSILÍ - NOVÉ PERSPEKTIVY"  - REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ NA KONFERENCI ZDE

 

 

Praha, 15. února 2016

LOCIKA V ČÍSLECH

Za necelých 7 měsíců fungování LOCIKY v loňském roce jsme poskytli odbornou pomoc 101 dětem a jejich rodičům. Celkem jsme s rodinami odpracovali 2020 JOV ( = 30 min jednotek odborných výkonů). To bylo rozhodně více, než původní projekt předpokládal!

Praha, 12. února 2016

NOVÝ NEWSLETTER 

Nejen o kampani Co je doma normální, o chystaném benefičním koncertu a konferenci a mhohem více       ->v novém newsletteru

 

Praha, 27. ledna 2016

Moc děkujeme Nadaci Nova a moderátorce Emmě Smetana za finanční příspěvek z jejího dobročinného bazaru.

Diagnostické testy i domeček pro panenky už jsou v provozu. Výtvarné potřeby se také brzy dočkají!

   

   

   

    

 

Praha, 25. ledna 2016

Na 31. 3. chystáme v Národní technické knihovně v Dejvicích konferenci s tématem DĚTI A DOMÁCÍ NÁSILÍ- nové perspektivy.

Registrace bude spuštěna zde na našich stránkách 22.2.!

 

 

Praha, 12. ledna 2016

Hledáme kolegu/kolegyni na pozici- ADMINISTRATIVNĚ – TECHNICKÝ PRACOVNÍK/PRACOVNICE

 

Hledáme administrativně-technickou podporu pro náš tým a prostory centra. Náplní práce bude péče o administrativní, technické a provozní zázemí centra komplexní pomoci pro děti zažívající domácí násilí. Konkrétně se jedná o objednávání klientů, práci na recepci centra, přípravu podkladů pro účetní, vedení pokladny, starost o provoz kanceláře a prostory centra (dovybavování apod.), administrativní podporu terapeutů a vedoucí centra (kopírování, scanování, správa dokumentů, tvorba tabulek, dokumentů apod.)

Očekáváme: zkušenost na obdobné pozici, schopnost práce s počítačem na pokročilé uživatelské úrovni – dobrá znalost excelu, loajalita, pracovitost, spolehlivost, schopnost týmové spolupráce a samostatného myšlení, možnost práce 4 dny v týdnu

Nabízíme: práci na 0,5 úvazek, odpovídající platové podmínky, zajímavou a smysluplnou práci, přátelské pracovní prostředí, možnost dalšího vzdělávání

Nástup: ihned

Životopis spolu s motivačním dopisem zasílejte prosím do 25.1. 2016 na e-mail: magdalenac@centrumlocika.cz

Kontaktní osoba: Mgr. Magdaléna Černá, tl. 722 906 323

 

Praha, 11. ledna 2016

V Novém roce začíná terapeutická skupina pod vedením Jany Švecové a Filipa Kadlece.

 

Podpořeno z projektu Pomozte dětem organizovaného nadací rozvoje občanské společnosti a Českou televizí

 

 

Přejeme vám vše dobré v roce 2016!

 

Praha, 17. prosince 2015

Výsledky kampaně Co je doma normální v číslech:

facebook- dosah 84.143 uživatelů, video s VladaVideos přes 44.000 zhlédnutí, další dvě videa téměř 10.000 zhlédnutí, na naše stránky se podívalo ke čtyřem stovkám nových návštěvníků, máme nové odběratele na našem youtube kanálu, roznesli jsme po školách přes 1000 letáků s informací o kampani a práci centra LOCIKA a na této stránce již máme pokořenou hranici 400 lajků. Děkujeme všem za sdílení a děkujeme donorům za podporu kampaně. Díky Nadace OSF Praha Nadace Terezy Maxové dětem Ministerstvo práce a sociálních věcí EHP a Norské fondy

 
Rozhovor s youtuberem Vláďou v denik.cz

 

Praha, 4. prosince 2015

V LOCICE proběhlo další setkání expertů u kulatého stolu s tématem „PRÁCE S CELÝM RODINNÝM SYSTÉMEM OHROŽENÝM DOMÁCÍM NÁSILÍM“.

 

Zajímavé výstupy z včerejšího setkání najdete již brzy na našich stránkách!

 

Praha, 1. prosince 2015

 

Jeden příběh, tři různé pohledy.

 

Ve třetím videu se dozvíte, jak pracujeme v centru Locika! Sdílením všech tří videí nám můžete pomoci rozšířit povědomí o naší činnosti.

 

Praha, 28. listopadu 2015

Víte, jak se cítí dítě, které zažívá domácí násilí?

 

Druhé video pro nás natočila DRUŽINA , herec Hynek Čermák namluvil komentář. Video Dětství bez násilí zde

Praha, 27. listopadu 2015

První video z kampaně CO JE DOMA NORMÁLNÍ jsme točili s youtuberem Vláďou- vladavideos.

 

Na jeho stránkách má video jž přes 35.000 shlédnutí. Podívat se na video a třeba si i otestovat, CO JE DOMA NORMÁLNÍ, můžete TADY .

Praha, 25. listopadu 2015

Zahájili jsme informační kampaň CO JE DOMA NORMÁLNÍ

 

Jak slavnostní zahájení probíhalo, se můžete podívat tady .

Co nás vedlo k vytvoření kampaně a kdo všechno za jejím vznikem stojí, se dozvíte z tiskové zprávy .

Praha, 11. listopadu 2015

Čeká nás slavnostní zahájení informační kampaně

 „CO JE DOMA NORMÁLNÍ“

 

Kampaň je zaměřená na podporu prevence domácího násilí. V jedno z klipů pomáhá dětem rozpoznat zprvu nenápadné projevy domácího násilí a současně je informuje o unikátní pomoci, kterou jim centrum LOCIKA poskytuje zcela bezplatně.

24.11.2015 v 10:00 vás v kavárně Ponrepo seznámíme s unikátním spojením youtuberingu a tabuizovaným společenským tématem domácího násilí, které má za cíl oslovit i mladší generaci.

O potvrzení vaší účasti prosíme do 20. 11. 2015 na magdalenac@centrumlocika.cz.,

Praha, 11. listopadu 2015

Výzkumný ústav práce a sociálních věcí ve spolupráci s LOCIKOU

 

chystá studii na téma: vliv domácího násilí na děti! Jana Barvíková a Jana Paloncyová z VÚPSV na něm intenzivně pracují už od ledna.

 

Praha, 26. října 2015

Blíží se setkání u KULATÉHO STOLU na téma- PRÁCE S AGRESÍ V KONTEXTU DOMÁCÍHO NÁSILÍ.

 

O potvrzení účasti vás prosíme do 11. 11 .2015 na magdalenac@locika.cz . Přihlášení k diskusi je možné do 30.10.2015 na magdalenac@locika.cz 

Přijďte 18.11. do centra LOCIKA, těšíme se na vás!

 

Praha, 19. října 2015

Děkujeme za věcné dary společnosti ALZA!

 
Do centra LOCIKA dorazil minulý týden předčasný Ježíšek, společnost Alza nám darovala čtyři notebooky, přenosnou klimatizaci, myši k počítačům, externí paměťové disky a fotoaparát! 
Heslo "Kde můžu, pomůžu" bylo naplněno beze zbytku. Moc děkujeme za podporu!
 

 

 Praha, 12. října 2015 

 

Nova  pomáhá  "našim" dětem

 

Nadace Nova, která pomáhá dětem, nám věnovala 40 000,-Kč z výtěžku dobročinného bazaru moderátorky Emmy Smetana. Dar využijeme na práci s dětmi, které zažily domácí násilí a nalezly pomoc v centru LOCIKA. Kromě potřebných psychodiagnostických testů pořídíme výtvarné potřeby pro dětskou arteterapii. Zbyde i na dovybavení terapeutické místnosti. Děkujeme TV Nova a Emmě Smetana.

 

Praha, 24. září 2015 

V sobotu 19. září se na Džbánu konal pochod ŠLAPEME NÁSILÍ NA PATY. Ani my jsme nemohli chybět.

U stánku LOCIKY děti kreslili našeho chameleona a vymýšlely pro něj jméno. Všechny obrázky se moc povedly, ty vítězné najdete v naší fotogalerii Šlapeme násilí na paty

 

Praha, 17. září 2015

 

Do svého týmu přijmeme terapeuta a sociálního pracovníka pro oblast práce s tématem agrese, domácího násilí a celého rodinného systému. 

 
Aktuálně sháníme terapeuta, nejlépe muže, pro terapeutickou práci s dětmi, které zažily DN. Zatím možnost spolupráce na DPP, od ledna s výhledem na možné rozšíření spolupráce i na částečný úvazek. Dobré platové podmínky. 
Požadavky: VŠ vzdělání, ukončení terapeutický výcvik, splnění podmínek k výkonu SPOD, ochota pracovat i s dětmi mezi 4-10 roky.
Motivační dopisy a životopis prosím zasílejte na adresu: magdalenac@centrumlocika.cz

 

Praha, 6. srpna 2015

 

DOMÁCÍ NÁSILÍ PRÁZDNINY NEMÁ. V CENTRU LOCIKA PŘIBÝVAJÍ DĚTI, KTERÉ POTŘEBUJÍ POMOC.

Více než 30 dětí, které zažívají domácí násilí (jako svědci či přímé oběti), získalo pomoc v novém specializovaném centru LOCIKA. Téměř 400 třicetiminutových konzultací a terapeutických sezení poskytli odborníci centra LOCIKA za dva měsíce od jeho otevření.

 

„Již dlouho jsme si uvědomovali, že odborná pomoc pro dětské oběti a svědky domácího násilí chybí, zájem o naše bezplatné služby předčil veškerá očekávání. A to je doba prázdnin“, konstatuje Petra Wünschová, vedoucí centra LOCIKA a dodává: „Dva měsíce od otevření máme krátkodobou kapacitu naší služby téměř naplněnou a uvažujeme o jejím rozšíření. Potřeba odborné pomoci pro ohrožené děti ze strany rodičů i státních orgánů se ukazuje velmi naléhavou a je důkazem toho, jak moc služby pro ohrožené děti v ČR chybí. Takováto centra pomoci pro ohrožené děti by měla existovat v každém kraji.“

 

 

Děti, které zažívají doma násilí, patří mezi nejvíce ohrožené skupiny dětí. Domácí násilí hluboce deformuje psychosociální vývoj dítěte, jeho vztahy k oběma rodičům i jeho budoucí vztahy a perspektivu. Tyto děti neznají dětskou bezstarostnost, žijí v dlouhodobém stresu a strachu o zdraví a život svůj i svých blízkých. „Z naší dlouholeté praxe máme potvrzeno, jak domácí násilí negativně ovlivňuje další život a vývoj dětí ve všech podstatných oblastech. Tyto děti často trpí vysokou nemocností, jsou ohroženy jejich sociální dovednosti, výsledky ve škole, vztahy s vrstevníky i jejich budoucí partnerské vztahy. Jde o děti vysoce ohrožené syndromem týraného a zneužívaného dítěte, často hluboce traumatizované. Tyto děti potřebují specializovanou odbornou péči. Věřím, že díky našemu centru dostává více dětí novou šanci zažít normální dětství,“ uvádí Doc. Oldřich Matoušek, uznávaný odborník v práci s dětmi z ohrožených rodin.

 

Výroční zpráva organizace ACORUS za rok 2014 je k nahlédnutí či ke stažení ZDE!

 

Zapište si do svých kalendářů datum 19. září a přijďte na Džbán, šlápnout domácímu násilí na paty!

 

Podívejte se na video ze slavnostního otevření centra LOCIKA zde !

 

CENTRUM LOCIKA SLAVNOSTNĚ OTEVŘENO!

                                                                                               

Zúročily se měsíce práce celého týmu a centrum LOCIKA 28.5. 2015 otevřelo své brány dokořán! Slavnostního aktu přestřižení pásky se zhostili norská velvyslankyně Siri Ellen Sletner, ředitel Nadace Open Society Fund Praha Robert Basch, místostarosta Městské části Praha 7 Pavel Vyhnánek a ředitelka ACORUSu Zdena Zuzana Bednářová. Následovala tisková konference a prohlídka právě otevřených prostor.
Všem návštěvníkům a aktérům patří velký dík! 

 

 

Na den otevřených dveří se na nás přišla podívat i Tereza Maxová!

 

 

OTEVÍRÁME CENTRUM LOCIKA

 

pro děti a jejich rodiče, kteří zažívají domácí násilí
Čtvrtek 28. května 2015 od 14.00 hodin
Dukelských hrdinů 1/342, 170 00 Praha 7

- komplexní a citlivá pomoc
- osobní, telefonické, emailové poradenství
- zkušený tým profesionálů s rozsáhlými zkušenostmi
- bezpečný prostor pro dlouhodobou práci s dětmi
- podpora zdravých vztahů v rodině
- propojení odborníků v zájmu dítěte

 

PODPOŘTE DĚTSTVÍ BEZ NÁSILÍ!

Číslo bankovního účtu: 107-9314790237/0100

Leták ke stažení