← Zpět
Školení pro odborníky

Balíček Škola - místo bezpečí a pomoci

Akreditace
Rozsah
Lektoři
No items found.
Místo školení
Cena
/ za osobu
70 000
/ za organizaci

Popis kurzu

Cílem programu Škola - místo bezpečí a pomoci je poskytnout školám a jejich pracovníkům (pedagogům, školním psychologům, preventistům apod.) komplexní podporu tak, aby mohli včas identifikovat a koordinovat psychosociální pomoc dětem, které jsou ohroženým násilím v rodině. 

Kurz je určen všem pedagogickým a odborným pracovníkům na prvním i druhém stupni základních škol (především školním psychologům preventistům, metodikům prevence sociálně-patologických jevů, učitelům i vedení školy).


Účastníci kurzu podnětnou interaktivní formou získají základní informace o tématu násilí a agrese a jejich prevence na školách.


Co program Škola – místo bezpečí a pomoci obsahuje? 

  • První část je e-learning. Jedná se o online výukový kurz pro všechny učitele a pedagogické pracovníky, zaměřený na schopnost rozeznat ohrožené dítě a vědět, co dělat a nedělat v jeho zájmu a jak postupovat.  
  • Druhou částí je akreditované školení MŠMT: Úvod do tématu práce s násilím a agresí ve školním prostředí. Toto školení je určené pro šestnáct pedagogických pracovníků školy v rozsahu 8 výukových hodin. Školení proběhne přímo u Vás ve škole na podzim tohoto roku. Podzimní termíny tohoto školení budou vždy stanoveny po domluvě se školou. 
  • Třetí částí je akreditované školení MŠMT: Škola - místo bezpečí a pomoci. Toto školení je určené pro dva školní specialisty. Jedná se o 16 výukových hodin (2 dny). 
  • Čtvrtou částí je participativní happening pro žáky a žákyně Bubnovačka. Jedná se o akci, jejímž cílem je informovat o významu ochrany dětí před násilím. Bubnování symbolizuje hlas týraných dětí, které by měly být okolím/společností slyšet a kterým by měla být nabídnutá pomocná ruka.
  • Pátou částí je individuální podpora a mentoring. 

Máte zájem o školení?

Pro objednání školení
se ozvěte Lence

Bc. Lenka Kvapilová

lenkak@centrumlocika.cz725 183 141

volejte optimálně v čase 8:00 - 12:00

Napsat e-mail