Prevence a kampaně

Pro odborníky

Kampaně

Kampaně Centra LOCIKA, které jsou pro vás připravené k využití a šíření. Po kliknutí na název kampaně budete přesměrování na její stránku, kde se dozvíte více podrobností.

BUBNOVAČKA 2022

Bubnovačka je akce, díky které máte možnost s dětmi otevřít téma násilí v rodině: jaká proti němu existuje pomoc a ochrana. Chceme dětem vysvětlit, co násilí v rodině znamená a jak se mu mohou bránit.  Kolem data Mezinárodního dne prevence týrání a zneužívání dětí, který je 17. listopadu, bubnujeme na cokoli, co máme po ruce. Všechny materiály a potřebné informace jsme pro vás už přípravili. Připojte se k nám, aby byl hlas dětí slyšet.

NENECHME JE V TOM

Nenechme je v tom je kampaň určená pro pedagogy, která má za cíl poskytnout pedagogům základní informace, jak rozpoznat dítě ohrožené násilím ve třídě, jak postupovat při jeho ochraně a zároveň, jak pracovat s tématem agrese a prevence násilí ve školní třídě. Jde o první sjednocený materiál, jehož součástí je například video s pedagogickými pracovníky, Letáky pomoci nebo Příručka pro pedagogy: ŠKOLA - MÍSTO BEZPEČÍ.

SIGNÁL POMOCI

Kampaň Signál pomoci má za cíl rozšířit mezinárodní gesto, kterým si oběti domácího násilí pomou říct o pomoc, aniž by na sebe upozornily. Člověk v nebezpečí ukáže otevřenou dlaň. Do ní pak ohne palec, který prsty schovají do pěsti. Ve videu Centra LOCIKA učí děti používat signál pomoci youtuber Kovy, herečka Eva Burešová či hudebníci Radek Banga a Pokáč.

NEBOJ SE, OZVI SE!

Kampaň Neboj se, ozvi se! propaguje chat Dětství bez násilí. Díky němu si mohou děti psát anonymně s terapeuty, kteří se s nimi snaží jejich situaci vyřešit. "Necítíš se doma bezpečně? Máš strach o sebe nebo své blízké? Často se u vás doma křičí, vyhrožuje? Ubližují si tvoji blízcí navzájem nebo přímo ubližují tobě? Neboj se, nejsi v tom sám/a. Ozvi se nám."

BUĎ RODIČEM HRDINOU

Buď rodičem hrdinou je osvětová kampaň, která upozorňuje na problematiku dětí ohrožených násilím v rodině. Ve video spotu vystupují známé osobnosti jako například Jiří Mádl nebo Karel Zima. Spot odkazuje na web Dětství bez násilí, kde si může každý zdarma stáhnout příručku Průvodce pro rodiče.

Kam dál?