← Zpět
Školení pro odborníky

Škola - Místo bezpečí

Akreditace
Akreditace MŠMT
Akreditace MŠMT 765/2022-3-20
Rozsah
16 výukových hodin
Lektoři
Více informací k lektorům najdete pod popisem kurzu.
Místo školení
Cena
5690 Kč
/ za osobu
/ za organizaci

Popis kurzu

Dvoudenní kurz je určený pedagogickým pracovníkům prvního a druhého stupně základních škol. V kurzu účastníci získají informace o tématu prevence a včasné intervence v případech domácího násilí a násilí v rodinách.

Po jeho absolvování budou umět dítě ohrožené násilím v rodině rozpoznat, budou znát pravidla komunikace s tímto dítětem, bezpečně budou znát postupy a způsoby i právní rámec dalšího postupu v rámci multioborové spolupráce i spolupráce s rodiči. 


Kurz navazuje na základní školení k tématu nazvaného: Úvod do práce s násilím a agresí ve školním prostředí a je součástí vzdělávacího a preventivního informačního balíčku, který bude pedagogickým pracovníkům na školách poskytovat vzdělávací podporu při řešení náročných a komplikovaných případů dětí ohrožených násilím v rodině.

Školení je rozdělené do jednotlivých bloků, např. komunikace s rodiči, horizonty spolupráce mezi školou a OSPOD, právní aspekty ochrany dítěte a multidisciplinární spolupráce, problematika syndromu CAN ve školním prostředí. 


Po absolvování kurzu účastníci obdrží certifikát.

Máte zájem o školení?

Pro objednání školení
se ozvěte Lence

Bc. Lenka Kvapilová

lenkak@centrumlocika.cz725 183 141

volejte optimálně v čase 8:00 - 12:00

Napsat e-mail