Podpořte nás

Hodina nestačí

Sbíráme 100 000 Kč na podporu anonymního chatu a linky na webu Dětství bez násilí. Každá vaše darovaná hodina může zachránit život ohroženým dětem.

Proč hodina (ne)stačí?

Děti se na anonymní linku obracejí opakovaně.

V minulém roce jsme s dětmi mluvili 3 000 hodin o násilí. Víme, co násilí je a umíme ho zastavit.

Násilí v rodině není normální a nemělo by k němu docházet. Dětem, které v takovém rodinném prostředí vyrůstají, způsobuje velká traumata a bolest, se kterou si samy neporadí. Umíme pomoci rodinám, kterým se to stane. Bohužel to není možné vyřešit v krátkém čase, natož za hodinu. Kampaň Hodina (ne)stačí má na tuto skutečnost upozornit.

Ale kde nestačí naše hodina, vaše stačit může.

Věnujte prosím hodinu svého času, pošlete odpovídající částku vašeho hodinového platu těmto dětem a změňte jejich osud.

Chci darovat svoji hodinu
Dvanáctiletá Anička byla jednou z prvních dětí, které nám napsaly ihned po spuštění chatu. Dva roky sledovala násilí mezi rodiči, které se vystupňovalo právě v loni Vánoce. Od té doby se situace stále zhoršuje a Anna neví, co dělat. Nyní kvůli covidu nikam nemůže a je pořád doma. Svěřuje se, že má sebevražedné myšlenky. Aktuálně není schopna o situaci mluvit s někým na přímo. Terapeut na chatu ji poskytuje okamžitou pomoc a podporu. Radí jí, co může dělat hned a domlouvá si další setkání.
Anna
Chci podpořit fungování chatu

Proč 100 000 Kč?

V příštím roce nám však na provoz anonymní linky a chatu chybí finance. Pomozte nám finančním darem. Za 100 000 Kč můžeme poskytnout potřebnou podporu dalším 50 dětem jako je Anička.

Jak chat a linka pro děti vlastně fungují?

Na linku se obracejí děti se svými problémy. Pokud se jim o nich špatně mluví, mohou využít chat. Chat je zcela anonymní službou, která má svá pravidla. Dítě komunikuje pod přezdívkou s odborným terapeutem, který mu vše před začátkem chatování vysvětlí. Službu může využít několikrát, a společně tak mohou najít řešení těžké životní situace. Vše záleží na dítěti. 

Průběh pomoci

  • Dětem jako je Anna nejsme schopni pomoci za hodinu.
  • Až při několika dalších online setkáních se dozvídáme další důležité informace.
  • Pomalu získáváme důvěru a doprovázíme Annu k řešení.

Do dnešního dne chat a linku využilo 200 dětí, které jsou v těžké životní situaci a se svým osudem se nemají na koho obrátit. I o letošních Vánocích poběží linka naplno. Násilí na vánoční svátky nikam nezmizí.

Pomozte nám svým finančním darem zajistit provoz těchto služeb i v roce 2022.

Děkujeme!

Chci darovat svoji hodinu
Podpořte nás

Pošlete hodinu nebo dvě svého času a váš dar se tak stane šancí pro další dítě.

Každý z vás může darováním změnit těžkou životní situaci dětí, které doma zažívají násilí. Děkujeme!

Děkujeme z celého srdce všem dárcům

Centrum Locika podporuji, protože si vždy vzpomenu na přednášku (TED Talk) Petry Wünschové: "Rodiče se nás ptají, jak moc mohou své děti bít, aby to bylo ještě normální." Bít děti není vůbec normální, sám jsem si ho zažil dost a přál bych si, aby skončilo v propadlišti dějin.
Tomáš, Brno, pravidelný dárce
Přijde normální pomáhat a ti, co se snaží ohroženým dětem pomáhat a situaci jim usnadnit, mají můj obdiv i mou podporu. Takže všechno, co těmto dětem pomůže usnadnit jejich situaci, je podle mne skvělé a důležité. Jednou pak z těchto dětí také budou rodiče, a když si zvládnou tenhle problém s pomocí Lociky správně zpracovat, budou z nich milující rodiče. A to, co si samy musely prožít, u svých dětí nikdy nepřipustí.
Dita, Praha, pravidelná dárkyně
Kdybych svým příspěvkem pomohla i jen jednomu dítku, tak to stojí za to. Aby se i přes těžkosti v dětství dokázalo s těmito nástrahami poprat, mělo doma zázemí a jistotu. Žádné dítě by si kvůli starostem rodičů nemělo nést strach a bolest duše do dospělého života.
Radka, Praha, pravidelná dárkyně