← Zpět

Konference Pomoc pro dětské oběti pod jednou střechou - aneb Čas na změnu

Máme za sebou moc užitečné setkání v Poslanecké sněmovně, kde jsme společně pracovali na změně systému péče o ohrožené děti v Česku.

Máme za sebou moc užitečné setkání v Poslanecké sněmovně, kde jsme společně pracovali na změně systému péče o ohrožené děti v České republice. Moc děkujeme všem zúčastněným, obrovsky si vážíme toho, že se nás sešlo tolik a doufáme, že to pro všechny byl nejen příjemně strávený, ale také užitečný čas, o to nám šlo především.

Jak zkušenosti kolegů ze zahraničí s fungováním dětských advokačních center, tak závěrečný panel českých expertů přispěly k tomu, abychom se posunuli dál na cestě k dostupnější a účinnější pomoci dětským obětem násilí.

Že se taková akce vůbec mohla konat je především díky podpoře Nadace Sirius,  Úřad vlády ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí,  Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky Za záštitu a pomoc v advokacii tématu patří velký dík Pavla Golasowská a Klára Šimáčková Laurenčíková - zmocněnkyně vlády pro lidská práva. A pak mezinárodní organizaci PROMISE, speciálně Shawnna von Blixen, kolegům z The Lighthouse LONDON, místopředsedovi výboru OSN pro práva dítěte Bragi Guðbrandsson a Astrid Helling-Bakki z World Childhood Foundation.

Velký dík i panelistům Ludmile Čírtkové, AK Hrdá,  Aleně Kolářové, Robertu Braciníkovi, Jaroslavovi Hrabálkovi, Alexandře Machkové a Kateřině Bělohlávkové.

Na stránkách ke konferenci najdete velmi brzo i záznam streamu z konference, sestřih chystáme i k nám na YT kanál.

Foto: Ivana Kozáková

Celou galerii fotek z akce najdete ZDE.

#detstvibeznasili

Ke stažení k tisku v PDF

Stáhnout