← Zpět

Ukrajinský balíček

Představujeme vám aktuální verzi takzvaného Ukrajinského balíčku, který představuje jakousi první pomocí při setkání s traumatem z války.

Aktualizovali jsme náš "ukrajinský balíček", jak ho v LOCICE nazýváme. Najdete v něm i ty nejnovější infografiky k tématu. Část z nich už jste mohli vidět nejen na našich sociálních sítích a našich webových stránkách. Jde o materiály, které představují jakousi první pomocí při setkání s traumatem, kterým válka na Ukrajině nade vší pochybnost je. Balíček pro vás máme jak v češtině, tak i v ukrajinštině.

Děkujeme z celého srdce Nadaci Česká spořitelna a UNICEF Europe & Central Asia. Díky jejich podpoře jsme mohli některé materiály připravit, jiné dopracovat a upravit, ale hlavně je všechny přeložit.

Prosíme, šiřte odkaz ke stažení těchto materiálů. Pošlete ho tam, kde si myslíte, že pomůže. Obraťte se na nás, pokud máte pocit, že by stálo někam materiály poslat tištěné. Napište nám i v případě, že vám nějaké téma chybí. Budeme v práci pokračovat. Děkujeme všem za pomoc. Je to opravdu to nejmenší, co můžeme udělat.

Jaká témata v balíčku najdete? Například jak pracovat se stresem, co může být spouštěčem traumatu, co děti z Ukrajiny potřebují, nebo jak mluvit s dětmi o smrti a o válce.

Balíček můžete stáhnout ve formátu zip, stačí stáhnout celou složku. Na první stránce jsou infografiky ve formátu PNG, v podsložce jsou v tiskové kvalitě PDF.

Česká verze balíčku ke stažení ZDE.
Ukrajinská verze balíčku ke stažení ZDE.
(Український пакет для скачування ТУТ.)


UKÁZKA:
Infografika z balíčku “Co prožívají děti z Ukrajiny v českém prostředí”

Ke stažení k tisku v PDF

Stáhnout