← Zpět
Školení pro odborníky

Úvod do problematiky domácího násilí se zaměřením na práci s dětmi a interdisciplinární spolupráci

Akreditace
Akreditace MPSV
Akreditace MPSV A2023/0371-SP/PC/VP
Rozsah
8 výukových hodin
Lektoři
No items found.
Mgr. Jana Volná
Místo školení
Cena
1 990,- Kč
/ za osobu
19 900 Kč
/ za organizaci

Popis kurzu

Cílem vzdělávacího programu je profesní rozvoj sociálních pracovníků  a pracovníků v sociálních službách v oblasti domácího násilí. 

Sociální pracovníci a pracovníci v sociálních službách se při své práci setkávají s různými problémy uživatelů. Mezi ty jednoznačně domácí násilí patří. Pokud mají sociální pracovníci a pracovníci v sociálních službách kvalifikovaně intervenovat v rodinách s výskytem domácího násilí, musí se v problematice dobře orientovat. 

Vzdělávací program nabízí základní teoretické i praktické informace o problematice domácího násilí, o jeho dynamice, zdrojích, charakteristice aktérů - osob ohrožených, násilných a dětí, které vyrůstají v prostředí domácího násilí.

 V části týkající zdrojů a dynamiky domácího násilí bude prezentován norský film Zuřivec, k jehož prezentaci má lektorka oprávnění a výcvik. Část vzdělávání bude věnována interdisciplinární spolupráci a výčtu navazujících možností pomoci. V každém modulu bude lektorka uvádět kazuistiky z praxe. S osobami ohroženými domácím násilím pracovala celkem 28 let.

Po absolvování kurzu účastníci obdrží certifikát.

Máte zájem o školení?

Pro objednání školení
se ozvěte Lence

Bc. Lenka Kvapilová

lenkak@centrumlocika.cz725 183 141

volejte optimálně v čase 8:00 - 12:00

Napsat e-mail